Wpis z mikrobloga

akurat mnie rozbawilo oszczedzanie alternatora w #!$%@? pandzie bo zarowka ma 55w


@r2d2_tiriri:
To pewnie ten typ człowieka, co robi herbatę z wody po pierogach, zbiera deszczówkę do spłukiwania kibla i każe synowi zostawiać wodę w wannie po kąpieli bo ktoś jeszcze skorzysta.
  • Odpowiedz
Średnia moc żarówki h7 50W,mamy 2 wiec łącznie 100W (0.14kM). Średnia moc auta 100 kM, więc auto jest obciążone o 1.4 % swojej mocy, normalnie armagedon, nie da się jeździć.
  • Odpowiedz
@MakontufTRZY: wiesz nie 50 a nie 55 jak pisza znawcy wyzej. Wiec wiesz okolo 0.15 kM a do tego jak masz stary silnik 1.1 z najtansza instalacja podtlenku to masz tam 3.5 zdechlego kunia. Do tego alternator pamietajacy czasy kazia wielkiego i dupa stoi nie jedzie. To lepiej nie mow im ile klima zzera.
  • Odpowiedz
@Aro0: zazdroszczę. Spróbuj wymienić w passacie b6. Trzeba ściągnąć grill, zderzak (a wiec nadkola tez częściowo) i dopiero lampy. Kilka godzin roboty ale i tak praktycznie raz na dekadę. Z reszta wymieniałem świecące, ale nieco już przygaszone.
  • Odpowiedz
ważniejsze jest że nie wymieniasz żarówek co 2-3 miesiące


@sailor_73: mam dla ciebie złą wiadomość - to nie jest wina jazdy na światłach w dzień tylko coś masz jebnięte w aucie. U mnie prawa tylna żarówka pada raz na trzy miesiące i w końcu pojadę na warsztat żeby ktoś to w końcu zrobił. Reszta żarówek wymieniana raz na rok albo dwa lata, jakoś tak, do reszty żarówek nie przykładam uwagi,
  • Odpowiedz
Może dlatego, że to mniej obciąża auto niż ciągła jazda na światłach mijania?


@mar_joz: XDDDDDDDDDDDDD

ważniejsze jest że nie wymieniasz żarówek co 2-3 miesiące


@sailor_73: jedź z tym do mechanika :) normalnie raz na rok, raz na 2 lata wymiana :)
  • Odpowiedz
Do wszystkich, którzy twierdzą, że samochód bez świateł mijania jest niewidoczny - jeśli w piękny, słoneczny dzień nieoświetlony samochód jest niewidoczny, to radzę jak najszybszą wizytę u okulisty, może jeszcze uda się uratować wzrok. A już na pewno z taką wadą wzroku nie należy jeździć samochodem. Do 2007 roku nie trzeba było świecić w dzień i nikomu to nie przeszkadzało.
  • Odpowiedz
@Rozmyk: latem, jak słońce napierdziela - czemu nie? Skoro to i tak ma tylko sens "by spełnić wymagania ustawowe" a sensu świecenia normalnymi światłami (zwłaszcza soczewkowymi xenonami) w południe w lipcu nie ma żadnego (jak czyste i sprawne - to nawet nie widać że świecą, bo świecą w asfalt a nie w oczy).
  • Odpowiedz
wystarczy że jesteś taxiarzem albo busiarzem ;)


@Rhados: Taxiarze robią bardzo małe przebiegi. W większości mają króciutkie trasy. Kolega przez rok na taxi zrobił chyba z 50 tys km?
Inny kolega na busie na krótkiej trasie (tylko okolice miasta) robi 100 tys km rocznie.
Ale ciekawostka - taxiarze z niemiec robią dużo więcej - np. sprowadzone 3 letnie auto z Niemiec potrafi mieć po 400 tys km.
  • Odpowiedz