Wpis z mikrobloga

  • 19
Może dlatego, że to mniej obciąża auto niż ciągła jazda na światłach mijania?
Może dlatego, że jest tanie, a do tego mniej awaryjne niż zwykłe żarówki?
Ale co ja tam wiem:)
  • Odpowiedz
  • 41
@mar_joz No bo naprawdę, światła mijania to takie awaryjne... A to że delikwenta z takimi światłami mniej widać, nie mówiąc już o jeździe z tym o zmierzchu i w deszczu/szarówce.
  • Odpowiedz
@Rozmyk: @mar_joz: Wiem że to to zdjęcie poglądowe, zapewne nawet nie robione w PL ale pamiętajmy że światła dzienne mają "zasady" montowania, rozstaw i wysokość świecenia, połowa tych gównochińskich ledów w naszym kraju nie spełnia wymogów i auta nie powinny w ogóle przechodzić przeglądów ale oczywiście policja ma w dupie więc "tak jakby można" jeździć z #!$%@? ledami ( ͡° ͜ʖ ͡°) troche sie dziwie policji
  • Odpowiedz
  • 18
@Jestem_Tutaj: różnica nie jest duża, ale przy włączonych światłach mijania jest mniejsze ładowanie.
Nie ma co, ale najgorsze jest to, że niektórzy jeżdżą na ledach podczas deszczu, ogólnie gorszej pogody
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: co akumulator ma do tego ? ważniejsze jest że nie wymieniasz żarówek co 2-3 miesiące , pomijając koszt żarówek to masz sprawne oświetlenie pojazdu i nie narażasz się na kontrolę
  • Odpowiedz
@sailor_73: właśnie narażasz się na kontrolę i na mandat za brak homologacji na te lampki na choinkę. Gównożarówki z Auchan za 25zł komplet wystarczają conajmniej na pół roku. Na prawdę to wszystko kosztem bezpieczeństwa?
  • Odpowiedz
@mar_joz: przy dużych pojemnościach to raczej nie ma znaczenia ale małe agregaty czują róznicę , w pandzie mam założone ledy po 5 w , większ i mocniejsze niż te ze zdjęcia i dają radę , t
  • Odpowiedz
@Rozmyk ja kupiłem philipsy...przynajmniej toto widać i ma homologację.

Nie kosztowało to 15 PLN tylko 230, więc ciężko mówić o oszczędzaniu. Kierowałem się mniejszym zużyciem odbłyśników w reflektorach.
  • Odpowiedz
@sailor_73 ziomek co ty za żarówki kupujesz? Krece 20-23kkm rocznie i wymieniam średnio raz w roku mijania. I z tej okazji całą resztę, ale dla Polaka wydanie hajsu za lepsze to marnotrawstwo, więc lepiej co 3mies. kupować gówno i płakać
  • Odpowiedz