Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem tego hejtu na ledy, a szczególnie tego argumentu, że auta "nie widać'. Światła dzienne jak i te ledy są tylko do jazdy w dzień i to pod warunkiem ze jest ładna pogoda. Jak ktoś jeździ na samych ledach w brzydką pogodę, albo jak się już ściemni to oznacza, ze kierowca jest po prostu debilem.
  • Odpowiedz
Może dlatego, że jest tanie, a do tego mniej awaryjne niż zwykłe żarówki?


@mar_joz: Jeśli jest tanie to na 99% nie ma homologacji, te z ali za $2 czy 50 zł są gówno warte, za dobre ledy z homologacją trzeba zabulić z 200-400 PLN. Za komplet dobrych H7 ~80 PLN, a Bosch tak awaryjny jak żarówy ze stacji benzynowej za 3 zł nie jest
  • Odpowiedz
Zakup ledów nawet takich za 15 zł nigdy się nie zwróci na paliwie. U mnie w aucie są tanie żarówki H4 z marketu i nie pamiętam kiedy były ostatnio wymieniane. Montaż ledów (ale porządnych) ma sens tylko w przypadku reflektorów ksenonowych, aby w upale nie niszczyć odbłyśników. Montaż i podłączenie ledów, oraz jazda autostradami w deszczu tylko na dziennych (nawet fabrycznych) to szkoda szczempić ryja.
  • Odpowiedz
@Rozmyk: jeżdżę w okularach przeciwsłonecznych polaryzacyjnych i zawsze takim mrugam bo te światełka wyglądają jak dwa szare, nawet nie białe, paski namalowane na zderzaku
  • Odpowiedz
@Rozmyk: Według mnie w dzień światła są zbędne (pomijając złą pogodę, czasem zimą), więc wszystko co jest legalne, nawet zbliżone do całkowitego braku świateł - jest korzystne dla kierowcy.
  • Odpowiedz
@Rozmyk: Jak ktoś chce mieć prestiżowe i ekskluzywne dzienne to polecam moduł DRL który realizuje funkcję dziennych poprzez świecenie drogowymi na 30% mocy. Brak dodatkowego badziewia, zero wiercenia i działa.
  • Odpowiedz
60-80k miesiecznie


@jajak: Jeżeli pracujesz codziennie (w weekendy też) po 12 godzin to żeby zrobić 70.000 km musisz mieć średnią prędkość 193 km/h XD dawno nikt się tak nie ośmieszył na wypoku jak ty.

Jak by auto jeździło non-stop przez 24/7 to byś musiał mieć średnią 94 km/h ale wtedy nie wjeżdżasz do miast i masz rozładunków. Jeżeli masz rozładunek i załadunek (jeszcze w jednym miejscu najlepiej, co?) co 300km i
  • Odpowiedz
@Rozmyk: #!$%@?łbym mandatami i zabieraniem dowodu za montowanie tego gówna i używanie go w deszczu albo widziałem też paru geniuszy co jechali na tym w środku nocy
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj:

zwykła żarówka w światłach mijania ci obciąża auto? XDDDDD kisne


Nie no obciąża, Gdzieś były badania, że na 100k kilometrów była różnica w spalaniu z 100ml xD
  • Odpowiedz