Wpis z mikrobloga

Mireczki co się przed chwilą #!$%@?ło to ja nawet nie xD

Siostra lvl 15 przyszła przed chwilą z kolczykiem w nosie i dziąśle, zrobiła jej to znajoma koleżanki, która się tym zajmuje. Rodzice wcześniej zabronili jej to zrobić, ale o tym dokładniej za chwile. Przychodzi do domu, wbija do mnie do pokoju i mówi, że się boi reakcji, żebym w razie czego jej bronił. No i po tym jak pokazała się rodzicom zaczęła się inba xD "Masz mi powiedzieć kto ci to zrobił bez naszej wiedzy bo inaczej nie wyjdziesz z domu przez pół roku" "Hurr durr zakaz miałaś", ogólnie krzyk na pół wieżowca xD W końcu zatrzasnęła się w pokoju krzycząc przed tym, że to przecież nic złego tylko po prostu wam się nie podoba.

Jak wszystko trochę ucichło wyszedłem do rodzicków i wywiązał się taki dialog:

-Ej tate, a co właściwie jest złego w kolczyku w nosie i w dziąśle?
-To, że jej nie pozwoliliśmy
-Ale #!$%@?ąc od tego, co jest złego w samym kolczyku?
(chwila ciszy i skupienia)
-Na przykład to, że może wejść zakażenie.
-Ale tate w cywilizowanym świecie dostać zakażenie od kolczyka to jest jak wygrać w totka xD
-ALE JEJ ZABRONILIŚMY
(wtrąca się mama)
-I to nie jest jej do niczego potrzebne
-Twoje kolczyki w uszach też ci nie są. Rodzicki, jak się coś komuś zabrania to trzeba podać solidne argumenty, zwłaszcza dziecku, bo inaczej on stwierdzi, że to bez sensu i dojdzie do takich sytuacji jak dzisiaj. Przecież kolczyk to nic złego.
-ALE JA MAM SWOJE ZDANIE NA TEN TEMAT.
-Ale ja ci próbuję wytłumaczyć, że demonizujecie i robicie niepotrzebnie problem, jak człowiek jest zamknięty to się nie rozwija...
-SYNEK JA JUŻ SIĘ NIE ROZWIJAM TYLKO ZWIJAM
-Człowiek uczy się całe ży...
-NIE CHCE MI SIĘ O TYM ROZMAWIAĆ
-A dobra co ja się będę wtrącał, nie moja sprawa...

No jak w lesie xD Wiedziałem że moi rodzice trochę z Janusza mają ale nie wiedziałem, że aż tak xD

#zalesie #patologiazmiasta #patologiazewsi #logikaniebieskichpaskow
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ediz4: Nie argumentuję, bo to każdy kretyn zrozumie. Masz wolne, upewniłeś się - idziesz, nie musisz się przejmować, bo jesteś bezpieczny. Sam piłem od czasu do czasu w wieku 17 lat, nie zabroniłbym dzieciakowi, zeby na imprezie wypił piwo, ale czemu nie należy przesadzać to tez oczywiste. Strój diabła? No tym mnie zagiąłeś, bo przecież gdybym miał ochotę, wyszedłbym na ulicę w majtkach, mając gdzieś, że kogoś może to gorszyć.
  • Odpowiedz
@BratJuzew:

Może coś źle zrozumiałem, ale wg mnie z wpisu wynika, że nie podburzał siostry przeciwko rodzicom, tylko poszedł z nimi porozmawiać sam na sam, starał się być rzeczowy i zrozumieć, o co im chodzi...

No z tej rozmowy nie wynika aby był rzeczowy. Np. to

jak człowiek jest zamknięty to się
  • Odpowiedz
@Wink:

Nie argumentuję, bo to każdy kretyn zrozumie...

zaorane

Seks w wieku 15 lat? O tkaich rzeczach rozmawia się z nastolatkami! Mówi się im o antykoncepcji, mówi się im o pociągu fizycznym, o miłości, o moralności. Wychowanie głownie polega na rozmowie i dawaniu przykładów, nie na zakazywaniu i trzymaniu się wszystkich
  • Odpowiedz
A co mnie obchodzi co autor miał na myśli. Wyraźnie zaznaczam, że po pierwsze na temat seksu należy z nastolatkiem rozmawiać, a to czy zrobi to z chłopakiem czy nie już w zasadzie nie zależy ode mnie. Poza tym skąd się bierze to przekonanie, że seks dozwolony jest od 16? To nie 15 jest tym wiekiem w którym można współżyć czy coś się zmieniło?


@Wink: A nie wiem do końca czy 14 czy 15. To tylko przykład który miał ci uzmysłowić że istnieje coś takiego jak normy społeczne i prawo które w zasadzie się do nich kiedyś dopisało. I nie - nie da się uargumentować dlaczego 14 a nie 13,5. A Ty mi wyjeżdżasz z jakąś rozmową zupełnie nie na temat.

Chyba już zauważyłeś, że twoje pytania raczej mnie nie obchodza, bo są po pierwsze zupełnie nie związane z tematem, a po drugie są tematami na rozprawkę i dłuższą wypowiedź...

Skoro nie zamierzałeś na nie odpowiedzieć to po
  • Odpowiedz
@MagisterWiadromonter: o ja pierdziele, nie sądziłem, że Wykop.pl aż tak bardzo nie akceptuje takich pierdół jak kolczyki. Co ja tu w takim razie robię?
z jednej strony: 12 lat na wykopie, długo bordo, obecnie ciut od; przede wszystkim ojciec i poważny programista XXk :);
z drugiej strony: kolczyki w uszach, języku, brwi, implant w nadgarstku (śrubka krzyżakowa); dredy do pasa; bębniarz; do odstrzału
  • Odpowiedz
@MagisterWiadromonter: Szkoda, że rodzice Ci nie potrafili podać swoich argumentów. Te jednak z pewnością były, potrafię nawet domyślić się jakie.
Siostrze #!$%@? się należał. Bo temat został poruszony, a mimo to świadomie złamała ich zakaz. Nie wolno nikogo stawiać przed faktem dokonanym. Ona miała czas na zadawanie takich pytań jak Ty, ale przed założeniem sobie kolczyków.
  • Odpowiedz
@MagisterWiadromonter: Źle to rozegrali, mogli powiedzieć, że w sumie to niewiele jest złego, ale kiedyś wyglądała ładnie a teraz wygląda brzydko. Wyjęłaby je w końcu jeśli choć trochę szanuje zdanie rodziców. :)
  • Odpowiedz
  • 1
@MagisterWiadromonter uła. Aż mnie żeby zabolały jak doczytałem o kolczyku w dziąśle :-).

Może zostałem trochę inaczej wychowany ale u mnie na chacie zawsze był szacunek dla starszych. Jak nie to nie. W sumie to "nie" było poparte racjonalnymi argumentami, następnie była "wojna" na te argumenty (za i przeciw) ale szacunek był. Cóż. Według mnie twoja siostra trochę przecholowała. Wiem, wiek buntu ale nie mogła wcześniej pogadać normalnie z nimi? Przygotować
  • Odpowiedz
@MagisterWiadromonter: niektórych boli tyłek, że ktoś śmie wyglądać inaczej niż oni. Normalka.

Ale i tak bardziej bawi mnie to, że niby każdy na wypoku taki oświecony, a wystarczy przeglądnąć komentarze wyżej i od razu czuć smród średniowiecza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz