Wpis z mikrobloga

Mireczki co się przed chwilą #!$%@?ło to ja nawet nie xD

Siostra lvl 15 przyszła przed chwilą z kolczykiem w nosie i dziąśle, zrobiła jej to znajoma koleżanki, która się tym zajmuje. Rodzice wcześniej zabronili jej to zrobić, ale o tym dokładniej za chwile. Przychodzi do domu, wbija do mnie do pokoju i mówi, że się boi reakcji, żebym w razie czego jej bronił. No i po tym jak pokazała się rodzicom zaczęła się inba xD "Masz mi powiedzieć kto ci to zrobił bez naszej wiedzy bo inaczej nie wyjdziesz z domu przez pół roku" "Hurr durr zakaz miałaś", ogólnie krzyk na pół wieżowca xD W końcu zatrzasnęła się w pokoju krzycząc przed tym, że to przecież nic złego tylko po prostu wam się nie podoba.

Jak wszystko trochę ucichło wyszedłem do rodzicków i wywiązał się taki dialog:

-Ej tate, a co właściwie jest złego w kolczyku w nosie i w dziąśle?
-To, że jej nie pozwoliliśmy
-Ale #!$%@?ąc od tego, co jest złego w samym kolczyku?
(chwila ciszy i skupienia)
-Na przykład to, że może wejść zakażenie.
-Ale tate w cywilizowanym świecie dostać zakażenie od kolczyka to jest jak wygrać w totka xD
-ALE JEJ ZABRONILIŚMY
(wtrąca się mama)
-I to nie jest jej do niczego potrzebne
-Twoje kolczyki w uszach też ci nie są. Rodzicki, jak się coś komuś zabrania to trzeba podać solidne argumenty, zwłaszcza dziecku, bo inaczej on stwierdzi, że to bez sensu i dojdzie do takich sytuacji jak dzisiaj. Przecież kolczyk to nic złego.
-ALE JA MAM SWOJE ZDANIE NA TEN TEMAT.
-Ale ja ci próbuję wytłumaczyć, że demonizujecie i robicie niepotrzebnie problem, jak człowiek jest zamknięty to się nie rozwija...
-SYNEK JA JUŻ SIĘ NIE ROZWIJAM TYLKO ZWIJAM
-Człowiek uczy się całe ży...
-NIE CHCE MI SIĘ O TYM ROZMAWIAĆ
-A dobra co ja się będę wtrącał, nie moja sprawa...

No jak w lesie xD Wiedziałem że moi rodzice trochę z Janusza mają ale nie wiedziałem, że aż tak xD

#zalesie #patologiazmiasta #patologiazewsi #logikaniebieskichpaskow
  • 92
  • Odpowiedz
@MagisterWiadromonter po czasie stwierdzam, że to jest najgorsze co rodzice mogą robić - bezsensowne zakazy, zero dyskusji, poziom asertywności poniżej zera. To daje bardzo zły przykład i jest naganne pod względem wychowawczym. Niestety, często nie świadczy najlepiej o inteligencji rodzica / rodziców
  • Odpowiedz
@comfortably_numb: Ja pewnie jakbym zobaczył kogoś z zielonymi włosami, kto zawsze chodził tak aby inni nic na niego mówili, ucieszyłbym się i uśmiechną twierdząc że to bardzo fajne robić coś co się chce zrobić a nie co inni chcą.

Może bym sobie odwalił jakąś ciekawą fryzurkę :)
  • Odpowiedz
@MagisterWiadromonter: z jednej strony masz racje. Z drugiej strony racje maja rodzice. Jasne zakazali bez wiekszego powodu. Ale musza trzymac jakos swoj autorytet. Co by to byl za przyklad gdyby jej zabronili a pozniej by nie bylo oto to imby.

Czy slusznie zabronili? Nie mi oceniac, pewnie zależy troszeczke od wieku bo w roznym wieku rozne rzeczy przystoja.

Podsumowujac:
Jesli juz podjeli decyzje ze zabraniaja no to imba jest sluszna.
  • Odpowiedz
@MagisterWiadromonter: Mam dokładnie takich samych rodziców. Myślę, że to ludzie którzy myślą przekonaniami, a nie faktami. Swoje zdanie na dowolny temat uważają za argument absutny. Nie rozumieją istoty samoświadomości i są jedynie zlepkiem przekonań wyniesionych z domu, czy skądś tam indziej.
  • Odpowiedz
  • 10
@ruszka jednak próbować w internecie wytłumaczyć komuś możliwie inny punkt widzenia jest niemożliwe bo przyjdzie banda idiotów którzy nie potrafią/nie chcą zrozumieć co się do nich piszę i zaczną wyzywać dla poklasku. Fajnie że przytakneliscie OPowi, na pewno dzięki temu zrozumie zachowanie rodziców.
@MagisterWiadromonter to mam nadzieję że czujesz się lepiej po tym jak powyzywali Twoich rodziców, przecież co ci głupi starzy się znają i co będą nas ograniczać. Będę
  • Odpowiedz
@MagisterWiadromonter: Teoretycznie nic w tym złego, ale według mnie to szpeci po prostu dziewczynę. Osobiście nie podoba mi się wszelakie żelastwo na twarzy oprócz kolczyków na uszach, wydaje mi się że sporo/większość osób tak myśli. Ale ogólnie tok rozumowania 'nic w tym złego, tylko Tobie/wam się nie podoba' jest okej, chce to niech sobie nosi :P
  • Odpowiedz
@MagisterWiadromonter: Krótko mówiąc przekraczanie pewnych norm obyczajowych wymaga dorosłości.
Siostra jest gówniara i nie wie co robi więc nie ma sensu jej oceniać, ale #!$%@? rodziców na wykopie, bo nie rozumiesz ich decyzji?

Sam jesteś DzieckoJanusz.

Gx
  • Odpowiedz
@MagisterWiadromonter: no złego jest tyle, ze wygląda sie jak pajac, zwyczajnie, jak pajac, który potrzebuje nakłuć twarz zelazem, co by przykryc swoje kompleksy i teroretycznie wykrzyczec swój pajacy tzw indywidualizm. Nie ma co dywagować.
A ha w wieku 15 lat wyglada sie jeszcze jak pajacyk z patolskiej pajacowej nory z pajacego środowiska, ale z wielką perspektywą na bycie nadpajacem juz za kilka lat.
Rozumiem, ze jak przekluje sobie sutki, język
  • Odpowiedz
@MagisterWiadromonter: aaa i jak jestes taki dobry brat, to nie zmieniaj swojego pajacowego teoretyzowania jak co pewne, za rok pajacowa siostra będzie wracała pijana i nie tylko po wieczorwch z innymi nacwiekowanymi pajacami.
Wiem, wiem nic o niej nie wiem, ale zaufaj mi, za tak na 100% bedzie. Pato-pajac juz wkrótce, zZapytaj tez wtedy, mame co jest zlego w dwoch winach, mocarzu i 30 letnich kolegach, no co??
  • Odpowiedz