Wpis z mikrobloga

Mireczki co się przed chwilą #!$%@?ło to ja nawet nie xD

Siostra lvl 15 przyszła przed chwilą z kolczykiem w nosie i dziąśle, zrobiła jej to znajoma koleżanki, która się tym zajmuje. Rodzice wcześniej zabronili jej to zrobić, ale o tym dokładniej za chwile. Przychodzi do domu, wbija do mnie do pokoju i mówi, że się boi reakcji, żebym w razie czego jej bronił. No i po tym jak pokazała się rodzicom zaczęła się inba xD "Masz mi powiedzieć kto ci to zrobił bez naszej wiedzy bo inaczej nie wyjdziesz z domu przez pół roku" "Hurr durr zakaz miałaś", ogólnie krzyk na pół wieżowca xD W końcu zatrzasnęła się w pokoju krzycząc przed tym, że to przecież nic złego tylko po prostu wam się nie podoba.

Jak wszystko trochę ucichło wyszedłem do rodzicków i wywiązał się taki dialog:

-Ej tate, a co właściwie jest złego w kolczyku w nosie i w dziąśle?
-To, że jej nie pozwoliliśmy
-Ale #!$%@?ąc od tego, co jest złego w samym kolczyku?
(chwila ciszy i skupienia)
-Na przykład to, że może wejść zakażenie.
-Ale tate w cywilizowanym świecie dostać zakażenie od kolczyka to jest jak wygrać w totka xD
-ALE JEJ ZABRONILIŚMY
(wtrąca się mama)
-I to nie jest jej do niczego potrzebne
-Twoje kolczyki w uszach też ci nie są. Rodzicki, jak się coś komuś zabrania to trzeba podać solidne argumenty, zwłaszcza dziecku, bo inaczej on stwierdzi, że to bez sensu i dojdzie do takich sytuacji jak dzisiaj. Przecież kolczyk to nic złego.
-ALE JA MAM SWOJE ZDANIE NA TEN TEMAT.
-Ale ja ci próbuję wytłumaczyć, że demonizujecie i robicie niepotrzebnie problem, jak człowiek jest zamknięty to się nie rozwija...
-SYNEK JA JUŻ SIĘ NIE ROZWIJAM TYLKO ZWIJAM
-Człowiek uczy się całe ży...
-NIE CHCE MI SIĘ O TYM ROZMAWIAĆ
-A dobra co ja się będę wtrącał, nie moja sprawa...

No jak w lesie xD Wiedziałem że moi rodzice trochę z Janusza mają ale nie wiedziałem, że aż tak xD

#zalesie #patologiazmiasta #patologiazewsi #logikaniebieskichpaskow
  • 92
@Naxster: O widzę kolejny samoświadomy. Oo jak fajnie przebiorę się za szatana - czerwone ubranko i rogi doczepiane.
Mati zdejmij to i ubierz się normalnie
Hurr jak się wam nie podoba. Ja tu określam swoją świadomość. Jesteśmy zacofanymi Januszami. Dlaczego nie mogę się ubierać tak jak chcę
@Ponc3k: No tak, zróbmy jeszcze taki zestaw zasad jak powinien wyglądać cywilizowany człowiek, bo po cholere się wyróżniać. Poza tym, jeśli ktoś czegoś zabrania niech najpierw poda solidne argumenty, dlaczego. Bo "nie bo nie" to żaden argument i tylko pokazuje, że nastolatka musi się dostosowywać do czegoś, co sensu nie ma.
@Wink: Aha.
Dlaczego należy mieć szacunek dla starszych
Dlaczego w wieku 10 lat nie można się tatuować
Dlaczego należy przechodzić na pasach nawet jak nic nie jedzie
Dlaczego nie można się ubierać jak szatan i chodzić tak po mieście
Dlaczego nie można spożywać alkoholu w wieku 17 lat a w wieku 18 już tak
Dlaczego można uprawiać seks z 16 latką a 15 już nie skoro ona chce.
@ediz4: Idealny. Brat który będzie ze mną zawsze niezależnie od moich decyzji?
Ja już trochę stara jestem, ale miałam z mamą gadkę niedawno na takie tematy i stwierdziła, że zabranianie i karanie dziecka za takie bzdury to głupota. Dopiero teraz z czasem to widzi, że każdy ma swój rozum i każdy będzie patrzył inaczej.
@ediz4:

Należy mieć szacunek do każdego, nie tylko do starszych. Dziecko zaś musi respektować rodziców, ale nie musi się z nimi zgadzać na każdym polu. Kolczyk nikomu nie szkodzi, oni nie mają arguemntów, po prostu im się nie podoba, więc nie widzę powodu żeby zaakceptować ich zdanie.

Przykład z pasami, strojem, alkoholem i seksem jest #!$%@?, bo to zasady na tyle #!$%@?, że ja dziękuję bardzo. Ogółem jest mnóstwo popieprzonych zakazów
Przykład z pasami, strojem, alkoholem i seksem jest #!$%@?, bo to zasady na tyle #!$%@?, że ja dziękuję bardzo. Ogółem jest mnóstwo popieprzonych zakazów i nakazów.


@Wink: No czyli są zasady społeczne których nie potrafisz poprawnie uargumentować. Czyli jak twoja córka np. prześpi się z kolegą w wieku 13 lat bo uzna że nie potrafisz wyjaśnić dlaczego ma to zrobić w wieku 15 lat to wszystko będzie cacy?

I #!$%@? nie
@ediz4: Myślę, że OPowi nie chodzi o sam zakaz, a kompletny brak umiejętności komunikowania się ze swoim dzieckiem. Typowy niestety dla pokolenia naszych rodziców. "Nie, bo nie, bo ja tak powiedziałam, jestem twojo matko mały #!$%@?!"
Trzeba gówniarzom wyznaczać granice i zakazywać niektórych rzeczy. Warto jednak po pierwsze argumentować, po drugie słuchać, po trzecie być skłonnym do pewnych kompromisów. Kolczyk tu czy tam to nie jest rzecz, która zrujnuje dziewczynie życie.
Postawa, jaką oni zaprezentowali jest najgorszą z możliwych. Nie budują swojego autorytetu, a wręcz go podkopują. Będą mieli problem w kontroli nad gówniarą, gdy będą mieli rację i sensowne argumenty w naprawdę poważnych sprawach. Np. alkohol i narkotyki. Wtedy młoda nie będzie nawet słuchać, bo już zbuduje sobie ich wizerunek jako zacofanego janusza i grażyny, z którymi nie warto nawet gadać.


@BratJuzew: Ich autorytet głównie podkopał OP pokazując dziewczynie że Oni
@MagisterWiadromonter: Kolczyki w nosie, dziąsłach i dupie nie są estetyczne. Jak sam wiesz, implanty w ludzkim ciele wykonywane są z rzadkich metali szlachetnych - np z platyny. Głównie dlatego, że są mniej szkodliwe i nie rozkładają się w ludzkim ciele. Kolczyki są również pewnego rodzaju implantem. Nie wydaje mi się, że kupiła sobie platynowe kolczyki więc ta rzekoma "stal chirurgiczna" lub też "srebro" będzie się rozkładać w jej organizmie. Ponadto są
Ich autorytet głównie podkopał OP pokazując dziewczynie że Oni nie mają racji. Nawet nie starał się spojrzeć na sprawę z ich punktu widzenia. Takie podejście - Ja młody inteligentny wiem lepiej od rodziców co może a nie może moja siostra. Teraz ona z tym przekonaniem będzie podejmować kolejne decyzje. Postanowi zrobić coś głupszego - przecież oni wtedy nie mieli racji więc i teraz nie mają.


@ediz4: Może coś źle zrozumiałem, ale