Wpis z mikrobloga

@Swarley: Jeśli masz zwykłą umowę najmu to nie musisz płacić w ogóle, tylko się zabunkrować i mieszkać ile wlezie ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak to co robisz jest w pełni zgodne z prawem, właściciel może ci naskoczyć. Jak co to wołaj
@03lve37912: Czy odpowiedni zapis w umowie może zablokować użycie kaucji na poczet ostatniego czynszu? Bo jeśli nie to w takim razie od następnej umowy powinienem żądać dwu krotności normalnej kaucji, aby nie mieć nieprzyjemności.
@03lve37912 żeby była jasność:
1. kaucja może być użyta na spłatę zaległego czynszu.
2. Decyduje o tym właściciel-wynajmujący, nie najemca. Umotywowane jest tym że kaucja może być przeznaczona na inne wady powstałe ze zniszczenia lokalu przez niewłaściwe korzystanie.
Dlatego wynajmujący może żądać zapłaty czynszu bo to wynika z umowy. Nie ma automatycznego zaspokajania czynszu z kaucji.
Oczywiście jeśli w trakcie rozprawy (postępowanie uproszczone) okaże się że długi mogą być potrącone to do
@szynall z tą kaucją i czynszem to tak naprawdę na jedno wyjdzie - jeśli op nie zapłaci czynszu a właściciel zwróci kaucję to może pójść do sądu, tak samo jak w przypadku jeśli pokryje czynsz z kaucji a będą zniszczenia. Totalnie wychodzi na jedno
@03lve37912 no w tej chwili dobra wola jest po stronie wynajmującego, nie jest on w tej chwili zaległy z żadną wierzytelnością albo świadczeniem usług najmu. W tym momencie może nastąpić zastaw rzeczy skoro najemca uchyla się od spełnienia świadczenia.