Wpis z mikrobloga

Wobec powyższego, w braku porozumienia, kaucja może być potrącona wyłącznie przez wynajmującego (czyli najczęściej właściciela) po opróżnieniu lokalu.


@CameByToDropThis: To przeczytaj chociaż pierwszy post. I czytaj ze zrozumieniem to co przeklejasz. Studenci prawa na wykopie to jakaś plaga, każdy pisze coś innego i OP zaraz pomyśli że jest nie wiadomo jakim przestępcą.

Nie zapłaci za czynsz to mu potrąci z kaucji i tyle. Na jedno wychodzi. Raczej nic nie zniszczy, jak
@Bambro: > > To przeczytaj chociaż pierwszy post. I czytaj ze zrozumieniem to co przeklejasz. Studenci prawa na wykopie to jakaś plaga, każdy pisze coś innego i OP zaraz pomyśli że jest nie wiadomo jakim przestępcą

Studentem prawa nie jestem już od jakiegoś czasu, a moja uwaga była natury ogólnej, co też zaznaczyłem. W którym miejscu chociażby zasugerowałem odpowiedzialność karną OPa?

Ponadto moja wypowiedź miała raczej na celu naświetlenie tego, że
@CameByToDropThis: chodzi mi o to, że podobno nie przeczytałeś wszystkich komentarzy i nie znasz całej sprawy, ale uważam że przynajmniej pierwszy wpis należy przeczytać bo wkleiłeś coś co w sumie nie wpływa w żaden sposób na sytuację OPa. Więc de facto nie wiem dlaczego w ogóle takie rzeczy wrzucasz, żeby go postraszyć?
@Swarley: Wiesz co, powiem Ci, że chyba coś Ci się pomyliło jeśli chodzi o te roszczenia. Wg Twojej teorii mają miejsce sytuacje w której ludzie wchodzą do opuszczonego mieszkania, znajdują klucze w skrzynce pocztowej a uszkodzenia powstałe na wskutek nadmiernej eksploatacji maja pokryć z kaucji która poszła na poczet ostatnich dwóch czynszów ? Nie rozumiem.
@Bambro: Bo to prawda, nie przeczytałem wszystkich komentarzy. Prawdą jest także to, że nie znam całej sprawy, jednakże nikt z nas jej nie zna, opieramy się tutaj tylko na tym, co OP nam przedstawił. Pierwszy post jednak przeczytałem. Mój komentarz miał na celu raczej wyprowadzenie OPa z błędu co do tego, że może skutecznie, w drodze jednostronnego oświadczenia, zrzec się kaucji na poczet czynszu. Nie chciałem po prostu, aby OP myślał,
Kaucja ma być na zniszczenia nie czynsz.

Wyobraź sobie, że wynajmujesz komuś mieszkanie. Ten ktoś nie płaci ostatniego czynszu, mówi Ci "Weź sobie z kaucji". Ty się godzisz. Ostatniego dnia zastajesz zniszczone meble. Normalnie byś potrącił z kaucji, ale kaucja pokryła ostatni czynsz, więc musisz iść do sądu w sprawie zniszczeń lub liczyć na uczciwość najmującego.


@szynall: Ja np w umowie mialem, ze ostatnia rata moze byc splacona z kaucji. Rownie