Wpis z mikrobloga

#korepetycje #heheszki

Dziewczyna 15/16 lat, 3 klasa gimnazjum.

Nie jest w stanie:
- powiedzieć co to są liczby pierwsze
- określić mediany z 5 cyfr
- skrócić ułamka 4/12
- wyliczyć średniej arytmetycznej z 12 liczb
- w pamięci wykonać działania 75:25
- powiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo tego, ze przy pojedynczym rzucie kością wypadnie jej parzysta liczba oczek

#quovadisswiecie
  • 245
Nie jest w stanie:

- powiedzieć co to są liczby pierwsze

- określić mediany z 5 cyfr

- skrócić ułamka 4/12

- wyliczyć średniej arytmetycznej z 12 liczb

- w pamięci wykonać działania 75:25

- powiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo tego, ze przy pojedynczym rzucie kością wypadnie jej parzysta liczba oczek


@Shyvana: ja chyba medianę dopiero w liceum miałem
- robi lepszego loda niż niejedna mężatka z kilku rocznym stażem


Zastanawia mnie logika tej jakże często przytaczanej na wykopie wypowiedzi. Jak to jest, że dziewczynka, która ledwo odrosła od ziemi "robi loda" (cudzysłów, bo to #!$%@?) lepiej od kobiety, która robi loda od lat? A może dziewczynka też ma doświadczenie, w końcu ma już 15-16 lat, więc pewnie zaczęła w wieku 12 lat, no bo przecież kobiety to #!$%@?, co nie
dziewczyna 15/16 lat, 3 klasa gimnazjum:


- umie zarobić na nowego iphona w kilka nocy

- robi lepszego loda niż niejedna mężatka z kilku rocznym stażem

- maluje się lepiej niż niejedna pełno letnia kobieta

- ma każdy krzyk mody i internet w jednym palcu

- wygląda jak by miała 20 lat.


@samuraj24: chwalisz to, czy się żalisz?
@kamilspl uczę 5 lat, juz nie takich widzialam, po prostu za kazdym razem mnie to smuci i pokazuje ze gdzies jest błąd w polskim systemie edukacji. Pamietam licealiste, ktory musial 12+8 liczyć na palcach.

@zielonka_motzno mi jest jej żal. Co innego uczyć materiału jaki powinna przerabiać osoba w 3 gimnazjum, co innego z prawie dorosła dziewczyna powtarzać material z podstawowki.

@shinman jest mi przykro, bo z takimi zaległościami bedzie im ciężko w
@Shyvana: @hyperballad: @zjedz_goffra:
a co jeśli powiem, że nie umiem tabliczki mnożenia? Jakoś nie przeszkodziło mi to w zdobyciu mgr inż. i dalej nie przeszkadza w zarabianiu pieniędzy na poziomie wykopowych programistów.
Rzeczy typu dzielenie w pamięci to może przydadzą się Wam jak będziecie siedzieć na kasie w biedronce, przy wydawaniu reszty.
W życiu nie potrzeba bezmyślnego rozwiązywana zadań, tylko umiejętności myślenia, rozwiązywania problemów przy pomocy dostępnych narzędzi (nawet
Widzę że rozpętała się tu burza na temat nauczania. Dziwny jest tylko fakt że nikt nie zauważył iż osoby które radzą sobie z materiałem nie potrzebują korepetycji. No ale przynajmniej post opa pasuje pod teze wykopków.
@Shyvana:

Uwaga podaję prawidłowe odpowiedzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111111!!!!!!!!!!!!!!jedenjeden11!!!!

- powiedzieć co to są liczby pierwsze


Liczby naturalne które dzielą się tylko przez siebie same i 1.

- określić mediany z 5 cyfr


Szeregujemy od najmniejszej do największej i bierzemy środkową (trzecią) cyfrę

- skrócić ułamka 4/12


1/3

- wyliczyć średniej arytmetycznej z 12 liczb


Biorę liczby sumuje i dzielę przez 12.

- w pamięci wykonać działania 75:25


3

- powiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo tego,