Wpis z mikrobloga

#korepetycje #heheszki

Dziewczyna 15/16 lat, 3 klasa gimnazjum.

Nie jest w stanie:
- powiedzieć co to są liczby pierwsze
- określić mediany z 5 cyfr
- skrócić ułamka 4/12
- wyliczyć średniej arytmetycznej z 12 liczb
- w pamięci wykonać działania 75:25
- powiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo tego, ze przy pojedynczym rzucie kością wypadnie jej parzysta liczba oczek

#quovadisswiecie
  • 245
nie trzeba być specem od matmy, zeby wiedziec co to sa liczby pierwsze, to wiedza ogólna ze szkoly podstawowej


@Shyvana: Jestem programistą a o liczbach pierwszych dowiedziałem się dopiero w trzeciej gimnazjum, co z tego? XD

Po drugie, głupie dzieci, tak samo jak głupi ludzie się zdarzają, to że jakaś dziewczyna nie potrafi kilku trywialnych rzeczy nie oznacza że wszystkie dzieci takie są XD
@Shyvana: no dobra są to jakieś podstawowe działania i zrobiłem je wszystkie w trzy sekundy każde. Ale już na przykład analizy zdania złożonego ze wskazaniem podmiotów, orzeczeń itp. oraz typu zdania (pamiętam wynikowe i równoważne, wiem że były 4) no cóż tutaj to by była droga przez mękę. Albo po prostu spytałbym wujka gugle.

W gimnazjum gramatykę na polskim #!$%@?łem na same piątki, wszystkie części mowy i zdania w małym palcu
Rzeczy typu dzielenie w pamięci to może przydadzą się Wam jak będziecie siedzieć na kasie w biedronce, przy wydawaniu reszty.

UUU ALE MI POJECHAŁEŚ XD
Czyli co, umiesz wykonywać podstawowe działania w pamięci = nadajesz się tylko na kasę w markecie? XD
swoją drogą, sprzedawcom kasa sama liczy ile mają oddać reszty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W życiu nie potrzeba bezmyślnego rozwiązywana zadań, tylko umiejętności myślenia, rozwiązywania problemów
@Shyvana: mam nadzieję że to jest żart, nie można być aż tak tępym, a tak po za tym jak 15 lat to już można ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy to nie jest aby jedna z tych co mają "#!$%@?", takie wiesz co to nie one, ale jak przychodzi np nauka to w płacz.
@Shyvana: po tagach rozumiem ,ze dajesz jej korki z matmy? patrzac na to z drugiej strony ,mozna tez pomyslec : jaki z Ciebie nauczyciel .,ze nie potrafisz jej nauczyc tak prostych rzeczy..? ( ͡º ͜ʖ͡º)