Wpis z mikrobloga

#korepetycje #heheszki

Dziewczyna 15/16 lat, 3 klasa gimnazjum.

Nie jest w stanie:
- powiedzieć co to są liczby pierwsze
- określić mediany z 5 cyfr
- skrócić ułamka 4/12
- wyliczyć średniej arytmetycznej z 12 liczb
- w pamięci wykonać działania 75:25
- powiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo tego, ze przy pojedynczym rzucie kością wypadnie jej parzysta liczba oczek

#quovadisswiecie
  • 245
@Shyvana: nic trudnego w tym nie ma, ale wprowadzenie tego pojęcia wiąże się z wprowadzeniem podstaw statystyki (a weź wytłumacz gimbazie, że jak jest rozkład niesymetryczny, to średnia jest do dupy). Ja w starym systemie (bez gimby) nie miałem tego, więc się dziwie.
@Shyvana: chyba krótko uczysz że jesteś zdziwiona.
Pytania-killery - ile sekund ma godzina? Ile dni ma rok?
Ludzie w LO/technikach nie wiedzieli.
Ja już zupełnie obojętnie to tego podchodzę. Maturzysta którzy przy mnożeniu 2 ułamków skraca mianownik z mianownikiem? Mnożenie/dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10 na kalkulatorze w 2 LO? Norma.

Raz miałem naprawdę dobrą osobę - 6 podstawówka, zaczęli algebrę - za łatwe.
Dałem mu równanie z niewiadomą - zrobił bez
@Shyvana: No ale skoro dajesz jej korepetycje to chyba się nie spodziewasz jakiejś mega bystrzachy? :D Tępe dzidy były od zawsze i będą aż po zaranie dziejów. To nie jest żaden nowy wynalazek współczesnego zdegenerowanego świata :D
@Shyvana: Chyba po to chodzi na korepetycje by nadrabiać i powtarzać? Chyba lepiej, że nie umie i chodzi na korepetycje i się dokształca, niż by została bez wiedzy.
Nie twierdzisz chyba, ze wszystko załapałaś z kolejnych klas.
@Shyvana: Gdyby to umiała to byłaby na tyle ogarnięta żeby nauczyć się innych rzeczy samodzielnie ew. z pomocą yt i nie potrzebowałaby korepetytora. Nabijasz się z niej jakby była opóźniona w rozwoju a pewnie zwyczajnie nie pojela matematycznego sposobu myślenia. Sama potrzebowałam korepetytora może przez 4 lekcje zanim załapałam a potem uczyłam się dalej z yt, a zawsze byłam matematycznym glabem. Mam nadzieję że będzie ciebie potrzebować jak najkrócej ( ͡
- powiedzieć co to są liczby pierwsze

- określić mediany z 5 cyfr


@Shyvana: Mam prawie 10 lat więcej od tej dziewczyny i też nie wiem. Przez te 10 lat do niczego nie była mi ta wiedza potrzebna.