Wpis z mikrobloga

Ostatnio w centrum miasta zaczepili mnie i koleżankę aktywiści partii Razem wraz z Barbarą Nowacką mówiąc: dziewczyny zbieramy podpisy pod akcją "Ratujmy kobiety", podpiszecie się jako kobiety?
Odpowiedziałam:
- niestety jesteśmy przeciwne ratowaniu kobiet :-)

Najlepsze uczucie dać kosza komunistom i feministkom. #czujedobrzeczlowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazlewactwa #oswiadczenie #przemyslenia #rozowepaski #neuropa #4konserwy #polityka
  • 518
  • Odpowiedz
ale to jest problem na innym podłożu... budowlańcy wykrzykujący za kobietą odnoszą się do jej seksualności, krzycząc za facetem nie odnoszą się do jego cech stricte związanych z płcią, nie są to zbereźne teksty. Wyszydzają kuca, bo mają problem z tolerancją. Krzyczą za kobietami bo mają spuchnięte jaja i traktują je jako obiekt seksualny.


@Pucio-pucio_96: Jak się odnosi do płci to jest gorsze niż jak się odnosi do poglądów, statusu
  • Odpowiedz
@layla__: czekaj, czy ktos zabrania tutaj posiadania konserwatywnych poglądów czy co? Bo sama dyskusja jest o tym ze coś jest zabronione a nie powinno
@PyraPrzeznaczenia: zastanawiam się czy Ty serio uparcie wierzysz w te glupoty i nie zdajesz sobie sprawy ze te tabsy są zakazane jedynie ze wzgledu na to ze mieszkamy w turbokonserwowym kraju?
  • Odpowiedz
@loczyn: ani mi ani moim znajomym się to nie przytrafiło, ale zdążyłam się zorientować, że nie jestem pepkiem swiata i naprawdę różne rzeczy się dzieją na ulicy, poza moim podwórkiem
  • Odpowiedz
ani mi ani moim znajomym się to nie przytrafiło, ale zdążyłam się zorientować, że nie jestem pepkiem swiata i naprawdę różne rzeczy się dzieją na ulicy, poza moim podwórkiem


@arsaya: Ale jeśli ktoś ma jakieś projekcje to chyba nie należy ich traktować poważnie przy legislacji prawa?
Z jednej strony krzyczycie katoliban, a z drugiej popieracie inne urojenia.
  • Odpowiedz
mieszkamy w turbokonserwowym kraju


@Please_Remember: Ależ ja jestem konserwą xD Po prostu mam mózg i uważam, że kilka dni rozchwiania emocjonalnego jest lepsze, niż rozbicie kilku osobom życia (dziecko z przypadku też najczęściej nie ma lekko), to kurna zwykła logika, nie ma nic wspólnego z nastawieniem konserwatywnym!
  • Odpowiedz
@loczyn: a pokazywał Ci ktoś swojego penisa w komunikacji miejskiej? podnosił spódnice do góry w sklepie? NIE? To po co się wypowiadasz e takich kwestiach skoro nie jesteś kobietą i nie masz na ten temat zielonego pojęcia? To, że Ty nie słyszaleś nie sprawia, że takie rzeczy się nie dzieją. Zacznij zwracać uwage na to co się dzieje obok Ciebie, bo będą zapatrzonym tylko w czubek własnego nosa na pewno
  • Odpowiedz
@loczyn: no i jest różnica między pisaniem ustaw bazując na swojej wierze (Polska jest krajem świeckim, przypomnę) i chęć wprowadzania tej wiary do życia codziennego, a między dążeniem do tego, by nie traktować kobiet po prostu jak kawał mięsa
  • Odpowiedz
@alejandra15: Ostatnio jak szedłem do Piotra i Pawła (reklama płatna) to byłem świadkiem sytuacji kiedy podjechały auta i wysiadła z nich elitarna rządowa jednostka do walki z kobietami. Bardzo szybko zagarnęli kobiety znajdujące się na ulicy, w zasięgu wzroku. Potem zapędzili je pod ścianę i rozstrzelali. Tak w biały dzień.
Media wciąż milczą na ten temat.

Tak było, nie zmyślam.
  • Odpowiedz
a pokazywał Ci ktoś swojego penisa w komunikacji miejskiej? podnosił spódnice do góry w sklepie? NIE?


@Pucio-pucio_96: a Tobie tak?

To, że Ty nie słyszaleś nie sprawia, że takie rzeczy się nie dzieją.

Statystyki albo zgłoszone sprawy poproszę, a nie anegdotki randomów
  • Odpowiedz
@Pucio-pucio_96: Ale chwila, moment. Z jakiegoś powodu takie sytuacje zdarzają się głównie brzydkim, zaniedbanym działaczkom lewicowym poszukującym atencji. Nie wydaje Ci się to trochę podejrzane? Chociaż troszeczkę? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ładnym dziewczynom zdarza się usłyszeć słaby podryw czy niezbyt kulturalnie wyrażony komplement ("Ale masz fajną dupę!"), ale naprawdę rzadko zdarzają
  • Odpowiedz
a między dążeniem do tego, by nie traktować kobiet po prostu jak kawał mięsa


@arsaya: Jak byś widziała takie przepisy? Bo z tego co wiem, to aktualne prawo traktuje kobiety normalnie?
  • Odpowiedz
@loczyn: W związku z poglądami, statusem, wyglądem możemy szykanować każdego. Ale kobiety na codzień spotykają się z molestowaniem ze względu na płeć. Mężczyźni tego nie potrafią zrozumieć, bo molestowanie mężczyzn nie jest aż tak częste. Z resztą mam wrażenie, że społeczeństwo daje przyzwolenie na ciche molestowanie kobiet 'bo przecież on Ci tylko powiedział, że jesteś fajna cipka i brałby, o co Ty sie wkurzasz hehehehe'
  • Odpowiedz
Ale chwila, moment. Z jakiegoś powodu takie sytuacje zdarzają się głównie brzydkim, zaniedbanym działaczkom lewicowym poszukującym atencji. Nie wydaje Ci się to trochę podejrzane? Chociaż troszeczkę? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@NoMercyIncluded: Też to zauważyłem xD
Mam mnóstwo pięknych koleżanek które chodzą kuso ubrane, ale nic ich nie spotyka, spotyka zawsze grubą
  • Odpowiedz
@loczyn: a żebym była czegoś świadoma to musi mi się to przytrafić? nie przeżyłam nigdy wojny, a jakoś wiem, że miała miejsce, bo są na to dowody, tak samo jak ją dowody na to, że kobiety są gwalcone i że przemoc seksualna nie jest żadnym wymysłem ani insynuacją lol
  • Odpowiedz