Wpis z mikrobloga

Ostatnio w centrum miasta zaczepili mnie i koleżankę aktywiści partii Razem wraz z Barbarą Nowacką mówiąc: dziewczyny zbieramy podpisy pod akcją "Ratujmy kobiety", podpiszecie się jako kobiety?
Odpowiedziałam:
- niestety jesteśmy przeciwne ratowaniu kobiet :-)

Najlepsze uczucie dać kosza komunistom i feministkom. #czujedobrzeczlowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazlewactwa #oswiadczenie #przemyslenia #rozowepaski #neuropa #4konserwy #polityka
  • 518
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 42
@alejandra15 obyś nigdy nie była w sytuacji, gdzie dowiadujesz się o tym, że pod sercem nosisz długo wyczekiwane dziecko, które umrze wkrótce po porodzie bo jest chore i będzie cierpialo, a Ty odbijasz się od drzwi do drzwi u lekarzy "z sumieniem".

Jesteś idealnym przykładem, że odpowiednio prowadzone wychowanie do życia w rodzinie jest potrzebne w szkołach. Chociaż nie wiem czy na taką znieczulice nawet edukacja pomoże.

A pigułka dzień po?
  • Odpowiedz
Napisałaś o dniach płodnych w kontekście brania tabletek anty. Tej bzdury nie da się uratować.


@to_juz_przesada: Nigdzie tak nie napisałam.

W nowym zdaniu od nowej linijki napisałam, że dzięki wiedzy o tym, co dzieje się w ciele kobiety wie się też kiedy większy kłopot może sprawić zapomnienie połknięcia tabletki antykoncepcyjnej.
Więc pominięcie tabletki w poszczególnych dniach daje różne konsekwencje i to też bierze się z logicznie następujących po sobie zmianach
  • Odpowiedz
@to_juz_przesada: To moze ja zaczne zbierac podpisy w obronie facetow?
1. Brak aborcji na papierze, czyli wyzysk mezczyzn przez alimenty i sprowadzenie ich roli do roli bankomatu.
2. Traktowanie mezczyzn ktorzy padli ofiara gwaltu z politowaniem i wyszydzanie ich, zamiast traktowania powaznie jak realnej ofiary.
3. Uczelnie i kierunki na ktorych mezczyzni sa dyskryminowani na rzecz kobiet ze wzgledu na swoja plec.
4. Setki skazanych za niewinnosc tylko dzieki krzywoprzysiestwu kobiety ktora zglosila gwalt, w przypadku wyjscia sprawy na jaw - smieszne kary dla kobiet ktore chcialy zniszczyc czlowieka.
5. Przemoc psychiczna (i czasem tez fizyczna) w kierunku mezczyzn - to samo co przy gwaltach - lekcewazenie, a takich spraw
  • Odpowiedz
@opalony No racja, super sprawa przechodząc na ulicy obok budowlańców usłyszeć jakiś żarcik na temat wspólnego ruchania albo swojej dupy. Kobieta czuje się wtedy taka doceniona.
  • Odpowiedz
@alejandra15: Pewnie RAZEM jak to RAZEM, na drugiej karcie zbierali podpisy pod przyjmowaniem muzułmanów, akurat żeby im wprowadzili Sharia i sprowadzili znów kobietę do roli mebla xD
  • Odpowiedz
@to_juz_przesada: dlatego właśnie nie chciało mi się nawet za bardzo angażować w tę wymiane zdań z ludzmi na poziomie podłogi... teraz spotkał Cie publiczny lincz prawicowych stulejarzy, którzy pewnie nie dotknęli jeszcze kobiety i ostracyzm ze strony kobiet ignorantek, zainteresowanych tylko czubkiem własnego nosa. ; ) z głupotą cieżko jest wygrać. Ale ja bardzo szanuje za poglądy i w 100% się z nimi zgadzam
  • Odpowiedz
No racja, super sprawa przechodząc na ulicy obok budowlańców usłyszeć jakiś żarcik na temat wspólnego ruchania albo swojej dupy. Kobieta czuje się wtedy taka doceniona.


@PrytaFatalna: Obok tych samych budowlańców przejdzie kuc i zaczną go wyszydzać od brudasa.
  • Odpowiedz
@DJtomex: o jak ja gardzę ludźmi zbierającymi podpisy pod czymś w pracy, zbieraj sobie na ulicy i wśród znajomych. W pracy się pracuje, nie mam ochoty wszystkim mówić co popieram, a co nie.
  • Odpowiedz
@opalony Ale odróżniaj sytuacje. Nie mam nic przeciwko, żeby mój chłopak rzucił czasem zboczonym żartem, ale możesz się zgodzić, że sytuacja którą przytoczyłam dla większości kobiet nie będzie komfortowa?
  • Odpowiedz
@loczyn: ale to jest problem na innym podłożu... budowlańcy wykrzykujący za kobietą odnoszą się do jej seksualności, krzycząc za facetem nie odnoszą się do jego cech stricte związanych z płcią, nie są to zbereźne teksty. Wyszydzają kuca, bo mają problem z tolerancją. Krzyczą za kobietami bo mają spuchnięte jaja i traktują je jako obiekt seksualny.
  • Odpowiedz
no wiadomo, a jak jakiś random na ulicy cię klepnie w tyłek, to jeszcze powinnaś się cieszyć, że ktoś na ciebie w ogóle spojrzał


@arsaya: trzy dychy mi zaraz stukną, mam wiele znajomych i to z różnych środowisk i jeszcze o czymś takim nie słyszałem. Takie cuda to chyba tylko na Wykopie i na profilowym RAZEM...
  • Odpowiedz