Wpis z mikrobloga

@patryczaki: za 3 lata to po pierwsze e90 troche straci na wartości, a po drugie przebieg wzrośnie o paredziesiąt tysięcy km ( ͡° ͜ʖ ͡°) po trzecie, bedzie om3 lata mniej atrakcyjne niż teraz (a z bmw to jest karuzela bo to popularny wóz, widać to po fali jak wchodzą poszczególne generacje na polski rynek wtórny ), wiec zastanowiłbym się dopiero z kasą w rękach nad autem
jeśli musisz odkładać trzy lata to prawdopodobnie na to auto cię nie stać


@Doman_60: mówią że na auto powinno się przeznaczyć maks 6 pensji. Żeby odłożyć 6 pensji nie wystarczy pracować 6 miesięcy - wszystko zależy ile z tej pensji można odkładać.
@noekid: tak, też o tym słyszałem
mimo wszystko, 3 lata to jest kupa czasu i jeśli samochód nie byłby mi potrzebny do pracy albo nie byłby spełnieniem marzeń, to absolutnie odradzałbym odkładanie przez 3 lata. Tym bardziej, że to trzeba jeszcze utrzymać, ubezpieczyć, naprawić, trzeba też wliczyć ewentualne możliwe zdarzenia typu wypadek, kradzież.

Biorąc pod uwagę przykład OP'a. Samochód za 30k w 3 lata oznacza odkładanie 800 złotych miesięcznie. Pytanie teraz
albo nie byłby spełnieniem marzeń,


@Doman_60: tu pewnie zaliczamy opa

Też bym nie kupił. Kupuje dużo rzeczy, droższych lub tańszych, ale samochod kupiłem za 11k, wart aktualnie jakieś 3k (7 lat go mam) - drogi kusi żeby go ukraść, większy problem jak go rozbije albo komuś się nie spodoba i przerysuje mi go kluczykiem

Wymienię samochód dopiero jak bieżący zechcieli ostatecznie albo będę miał już spłacone wszystko inne (dom)