Wpis z mikrobloga

Patrząc po tym co dzieje się z dużymi miastami w Polsce mam pewność, że rządzą nimi idioci i złodzieje.
Rozwalone kamienice, dziurawe drogi, a obok wszędzie w okół budowa nowych wieżowców w centrum Warszawy...
Strasznym idiotyzmem władzy w Polsce jest budowanie nowych budynków, wieżowców, zamiast remontowanie istniejących, często pięknych, ale zaniedbanych kamienic czy remontowanie ulic (które są w fatalnym stanie). Władza powinna tak formułować przepisy i tak działać by zniechęcić do budowania nowych budynków, a zachęcić do remontu istniejących, czyli żeby przepływ środków pieniężnych (także prywatnych) był nie na budowę nowych budynków, ale na remont istniejących.
Jak to jest możliwe, że w Niemczech (mających prawie 2 razy większą gęstość zaludnienia niż Polska) i w Berlinie (mającym prawie 2 razy więcej ludności) jest znacznie mniej wieżowców niż w Warszawie?
Budowanie nowych budynków w centrach miast jest pomysłem tak idiotycznym i bezmyślnym, że sugeruje to działania korupcyjne. Np. Gdańsk jest mega zakorkowany, Warszawa tak samo, a oni buduję kolejne budynki w centrum by jeszcze więcej ludzi ściągnąć do centrum- logika idioty.
Za wszelką cenę powinien być wspierany rozwój małych miast w Polsce, które się wyludniają i tam przepisy i regulacje powinny zachęcać do budowy nowych budynków (ale nie w centrach).
W centrach miast należy zakładać parki gęsto porośnięte drzewami, a nie stawiać budynki!!!
Ponadto często zapomina się o zieleni, a ona najładniej wzbogaca architekturę. Architektura bez dużej ilości zieleni jest zwykłym dziadostwem. Każdy nowy budynek powinien mieć mnóstwo zieleni w okół.
Kiedy w końcu będzie w Polsce władza rządowa i samorządowa logicznie myśląca?

#polska #warszawa #gdansk #budownictwo #urbanistyka #ciekawostki #architektura #polityka #prawo
johanlaidoner - Patrząc po tym co dzieje się z dużymi miastami w Polsce mam pewność, ...

źródło: comment_2EaNOt5DlaFdlFtinp4LQMGAXwLsWhPr.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@johanlaidoner: Masakra. Proponujesz centralne planowanie jak za komuny. Żeby Twój plan był do wykonania to by miasto musiało znacjonalizować wszystkie kamienice i zakazać budowy czegokolwiek nowego.

Gdańsk akurat jest coraz fajniejszym miastem, pomimo budowy betonowego kloca Adamowicza.
  • Odpowiedz