Wpis z mikrobloga

Patrząc po tym co dzieje się z dużymi miastami w Polsce mam pewność, że rządzą nimi idioci i złodzieje.
Rozwalone kamienice, dziurawe drogi, a obok wszędzie w okół budowa nowych wieżowców w centrum Warszawy...
Strasznym idiotyzmem władzy w Polsce jest budowanie nowych budynków, wieżowców, zamiast remontowanie istniejących, często pięknych, ale zaniedbanych kamienic czy remontowanie ulic (które są w fatalnym stanie). Władza powinna tak formułować przepisy i tak działać by zniechęcić do budowania nowych budynków, a zachęcić do remontu istniejących, czyli żeby przepływ środków pieniężnych (także prywatnych) był nie na budowę nowych budynków, ale na remont istniejących.
Jak to jest możliwe, że w Niemczech (mających prawie 2 razy większą gęstość zaludnienia niż Polska) i w Berlinie (mającym prawie 2 razy więcej ludności) jest znacznie mniej wieżowców niż w Warszawie?
Budowanie nowych budynków w centrach miast jest pomysłem tak idiotycznym i bezmyślnym, że sugeruje to działania korupcyjne. Np. Gdańsk jest mega zakorkowany, Warszawa tak samo, a oni buduję kolejne budynki w centrum by jeszcze więcej ludzi ściągnąć do centrum- logika idioty.
Za wszelką cenę powinien być wspierany rozwój małych miast w Polsce, które się wyludniają i tam przepisy i regulacje powinny zachęcać do budowy nowych budynków (ale nie w centrach).
W centrach miast należy zakładać parki gęsto porośnięte drzewami, a nie stawiać budynki!!!
Ponadto często zapomina się o zieleni, a ona najładniej wzbogaca architekturę. Architektura bez dużej ilości zieleni jest zwykłym dziadostwem. Każdy nowy budynek powinien mieć mnóstwo zieleni w okół.
Kiedy w końcu będzie w Polsce władza rządowa i samorządowa logicznie myśląca?

#polska #warszawa #gdansk #budownictwo #urbanistyka #ciekawostki #architektura #polityka #prawo
johanlaidoner - Patrząc po tym co dzieje się z dużymi miastami w Polsce mam pewność, ...

źródło: comment_2EaNOt5DlaFdlFtinp4LQMGAXwLsWhPr.jpg

Pobierz
  • 21
@johanlaidoner: po pierwsze własność prywatna. Nie można remontować czyjejś kamienicy za darmochę. Nikt nie będzie dopłacał milionów do rozlatujących się budynków żeby cieszyły oko.

Po drugie zabudowa centrum to lepsze rozwiązanie niż rozlewanie się miasta. To właśnie sub-urbanizacja jest odpowiedzialna za korki, bo te tysiące ludzi musi jakoś dojeżdżać do pracy w centrum. Jak ktoś chce mieszkać na łonie przyrody to się wyprowadza na wieś.

Miasto to miasto a nie idylla.
@johanlaidoner: Nie wiem gdzie ty widzisz te dziurawe drogi. Chyba w łodzi mieszkasz. 90% kamienic w opłakanym stanie jest w prywatnych rękach, często kilku udziałowców. Chcesz komuś za nasze pieniądze fundować drogi remont?
Wszędzie na świecie w centrach są wieżowce i nic tego nie zmieni. Najlepsze że jak jest jakiś projekt zagospodarowania to nikt nie składa projektów a potem po wybudowaniu stada malkontentów narzekają że nie takie jak powinno być
@johanlaidoner Akurat w Gdańsku te forum jest blisko przystanku kolejki, tramwaju więc jeżeli ktoś nie miezszka w lesie to to będzie najlepsza opcja.

Inna kwestią jest jak to się tam buduje i co zrobią z instniejaca infrastrukturą