Wpis z mikrobloga

Chciałbym tylko powiedzieć, że moja żona właśnie zaczyna 28 godzinę pracy jako lekarz. Poszła wczoraj rano do pracy, po pracy od razu na dyżur, w nocy z powodu przemiału pacjentów nic nie spała, a teraz ordynator zabronił jej zejść po dyżurze. Jest rezydentem, więc za godzinę pracy w normalnym trybie dostaje 14zł/h netto, na dyżurze (obowiązkowym w ramach specjalizacji!) otrzymuje 21,5zł/h netto. Tak więc jeśli ktoś ma na dolnym śląsku kogoś na kardiologii to życzę powodzenia. Tak wygląda praca lekarskich "krezusów" w naszym kraju.

#medycyna #porozumienierezydentow #gorzkiezale
  • 271
@Ciuliczek: akurat @dr_Batman ma dużo racji, większość syfu w tym środowisku wynika z tego że młodzi boją się postawić ordynatorom. W okolicy na jednym z oddziałów była podobna sytuacja, tylko rezydenci się zirytowali i zrobili aferę, włącznie z wypowiedzeniem opt-outów. Ordynator z dyrektorem ciskali gromy, grozili, nawet zwracali się do konsultanta wojewódzkiego i co? Jak się okazało że oni mogą stracić miejsca szkoleniowe, a na rezydentów parę szpitali w okolicy już
@Ciuliczek: Jestem z tych których doprowadza do szału to, że bierność ogółu rujnuje im życie. Ja bym nie została po dyżurze z troski o własną dupe i pacjentów. Wolę mieć #!$%@? u ordynatora niż zabić pacjenta przez głupi błąd lub dostać udaru w trakcie pracy. Gdyby moi koledzy i koledzy twojej różowej nie dawali się ruchać w dupę już od pierwszego dnia studiów to może domaganie się przestrzegania swoich praw nie
@tahti: Niemcy here, gwarantuje Ci że po kilku latach tutaj mając do wyboru leczenie w Polsce a tam, wybierzesz Polske. Nigdzie nie widziałem takiego olewactwa i kompletnej ignorancji jak tutaj w Niemieckich klinikach, nie bez powodu zresztą każdy niemiec ma wykupione ubezpieczenie prawnicze i obsługę prawną błędów lekarskich. Znasz kogoś kto ma w ogóle wykupione takie ubezpieczenie w Polsce?

Co z tego że jedzenie w szpitalu trochę lepsze, skoro płacisz kilkukrotność