Wpis z mikrobloga

Chciałbym tylko powiedzieć, że moja żona właśnie zaczyna 28 godzinę pracy jako lekarz. Poszła wczoraj rano do pracy, po pracy od razu na dyżur, w nocy z powodu przemiału pacjentów nic nie spała, a teraz ordynator zabronił jej zejść po dyżurze. Jest rezydentem, więc za godzinę pracy w normalnym trybie dostaje 14zł/h netto, na dyżurze (obowiązkowym w ramach specjalizacji!) otrzymuje 21,5zł/h netto. Tak więc jeśli ktoś ma na dolnym śląsku kogoś na kardiologii to życzę powodzenia. Tak wygląda praca lekarskich "krezusów" w naszym kraju.

#medycyna #porozumienierezydentow #gorzkiezale
  • 271
@Ciuliczek: o #!$%@? znowu gorzkie żale elity narodu, wybrańców którzy zostali lekarzami. Wiesz że #!$%@? to obchodzi większość ludzi? Każdy ma swoje problemy, w każdym zawodzie jest trudno ale na mirko pojawiają się tylko wysrywy lekarzy. Później ludzie gardzą tą kastą która uważa się za lepszą od innych. Niech #!$%@? i 30h, taka karma..Mogła zostać roksanką i pracować w domu. problem rozwiązany jak coś nie pasuje.
chodzi o jawne łamanie prawa w ramach rezydentury


@Ciuliczek: jesli nie bylo wystarczajacej obsady to mogla dostac polecenie zostania. prawo pracy nie dziala w nadzwyczajnych okolicznosciach. zapewne latwo by podpieli to polecenie pod sytuacje nadzwyczajna. prawo pracy ma sie nijak do rezydentury gdzie jestes bialym murzynem
@madry_i_mieciutki: prędzej ja dostane zawału z #!$%@? na ten cały system

@su1ik: tam wiecznie nie ma obsady, ja już nie mam siły żeby się #!$%@?ć. i chyba bardzo poważnie zastanowimy się nad propozycją którą dostała niedawno - Niemcy. 3500 euro do łapy za robote 8-16 + mieszkanie + praca dla mnie + kursy zawodowe za free.

A temu debilowi @spokojnyartur nawet nie odpisuj, kolejny frustrat z taśmy produkcyjnej spod znaku