Wpis z mikrobloga

Mirki, spytam was o porade bo nie widze logiki w tym co powiedzial mi specjalista sprzedazy w #volvo . Nowy model xc60. Nie wybieramy fotela elektrycznego jako opcji - dostajemy wiec fotele manualne, sterowane recznie. Mimo to powiedziano mi ze w wyposazeniu standardowym jest "odcinek ledzwiowy regulowany elektrycznie" i on tak bedzie w wyposazeniu.
Gdzie tu logika? Czyli dostaje fotel manualny do ktorego i tak bedzie pociagniety jeden kabelek do sterowania odcinka ledzwiowego?! DO FOTELA MANUALNEGO?
Spytalem sprzedawcy czy on jest pewny tego co mowi a uslyszalem, ze "tak mu sie wydaje".
Co mirki myslą?
#motoryzacja #samochody
  • 16
  • Odpowiedz
  • 5
@Max3nium Zgadza się. Widziałem manualne z elektrycznymi lędźwiami, elektryczne oparcie i lędźwia a przód/tył i wysokość manualne, wszystko elektryczne oprócz przód/tył. Kombinacje jakie tylko można sobie wymarzyć
  • Odpowiedz
@Max3nium jak najbardziej. Na przyklad widzialem sporo mercedesow na rynek UK, gdzie ( obok full elektrycznego fotela kierowcy ) fotel pasazera mial tylko pozycje wyzej - nizej sterowana elektrycznie.
Glownie w C coupé i CLK.
  • Odpowiedz
  • 1
@Ulica widze ze wiesz cos na temat. Mam jeszcze jedno pytanie w tym przypadku - czy wspolczesne manualne fotele mozna ustawic precyzyjnie na danej pozycji czy bardziej sa to ustawienia na "zakladki"? Chodzi przede wszystkim o ustawienia odleglosci od kierownicy bo fotel jest na prowadnicach
  • Odpowiedz
  • 0
@Max3nium Według mnie nawet stare fotele można było precyzyjnie ustawić :). Nie kojarzę jakiegoś nowatorskiego systemu w nowych autach, ale nie pamiętam czy nie wszystkie jakimi miałem okazję jeździć miały elektryczne sterowanie ;).
O, na pewno jeździłem nowym citigo (wiem, nie ta klasa) i tam manualny przód/tył wyglądał tak jak w każdym znanym mi samochodzie. Zapina sie co ok 1-2(tak przynajmniej mi się wydaje) cm, co imo w zupełności wystarcza
  • Odpowiedz
  • 0
@Ulica zastanawiam sie nad zakupem auta. Wybiore manualne fotele, bo mialem elektryczne we wczesniejszych autach i generowaly koszty. W poprzednim aucie gdzie mam fotel elektryczny fotel sie chwieje przod-tyl. Kierowca bedzie jedna osoba. Nie wydam 3000 po to zeby ustawic sobie je jeden raz za pomoca przelacznikow.
  • Odpowiedz
@Max3nium nic dziwego. ford ma np. tylko elektryczna regulacje gora dol. do foteli i tak bedzie troche kabli bo maja czujniki zajetosci siedzenia, czujniki zapiecia pasa, poduszke boczna, napinacze pirotechniczne i mate od podgrzewania fotela o ile tez jest wiec kable do fotela zawsze jakies sa i to nie malo.
  • Odpowiedz