Wpis z mikrobloga

Konduktor właśnie darował pani mandat, jechała z dwójką dość egzotycznych dzieci na ulgowych ale legitymacje mieli niemieckie, Pani (trochę taka ala "chcę rozmawiać z kierownikiem") zaczęła od darcia japy że jesteśmy w Unii ale konduktor klasa, sprowadził do parteru, wytłumaczył, pogroził palcem i poszedł, szacunek()
#pkp #podroze #pociagi i trochę #logikarozowychpaskow
Pobierz
źródło: comment_UPiC4MtLdho9ORp1oIpzPm7gE3acjrV3.jpg
  • 39
@BongoBong: @Cripex: @Szuwax: @99881122: bilety ulgowe są tylko dla osób posiadających legitymację szkolną bądź studencką. Żadne student id czy jakieś niemieckie odpowiedniki. Tak wynika z regulaminu.
Sam kiedyś uczestniczyłem w podobnej sytuacji gdy Turczynka z Erasmusa pokazała dokument od dziekana, że studiuje i czeka na wyrobienie legitki, było tam wszystko co powinno być na legitce. Zero tolerancji ze strony konduktora.
@Szuwax: Jesteśmy w Unii i to dyskryminujące wobec uczących się poza Polską. Polskim dzieciom ulgi za granicą, z tego co widzę, przysługują. Interweniowali w tej sprawie rzecznik praw dziecka i rzecznik praw obywatelskich.

http://wyborcza.pl/1,76842,16804419,Czy_PKP_dyskryminuje_pasazerow_z_innych_panstw_Unii_.html

http://www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/pkp-nie-honoruje-zagranicznych-legitymacji-szkolnych
@BongoBong: Ulga przysługuje na podstawie legitymacji wyrobionej przez polską uczelnię lub szkołę, lub międzynarodowej legitymacji ISIC (którą mogą wyrobić uczniowie i studenci). Problem w tym, że regulamin dość niejasno tłumaczy zasady korzystania ze zniżek a sami pracownicy PKP interpretują je dowolnie. Np. mi kiedyś odmówiono uznania biletu studenckiego, bo miałam legitymację ISIC z informacją, że studiuję na polskiej uczelni, chociaż sam dokument teoretycznie do zniżki uprawnia a tym bardziej studia w
@BongoBong: Studiuję zagranicą i wszelkie zniżki studenckie na PKP, komunikację miejską, kina itd. przysługują mi na kartę ISIC (wyrobienie jej kosztuje jakieś 25zł bez ubezpieczenia). Co ciekawe, wiąże się to z pewnym lifehackiem, bo ISIC jest ważna do końca roku kalendarzowego. W związku z tym, przez pół roku po zakończeniu studiów ma się jeszcze dokument uprawniający do zniżki.

afaik w takiej Francji nie dostaniesz na dzieci żadnej zniżki, bo bilety ulgowe
@czikiro: Nie masz racji. Regulamin mówi, że zniżka przysługuje studentowi polskiej uczelni za okazaniem legitymacji studenckiej oraz obywatelowi polskiemu studiującemu na uczelni zagranicznej za okazaniem ISIC i dowodu tożsamości. Te warunki się nie łączą. Albo dowolne obywatelstwo + polska legitymacja albo Polak studiujący poza Polską + ISIC. Krajowy student z ISIC nie ma prawa do zniżki, tak samo jak obcokrajowiec niestudiujący w Polsce.
@lavinka zależy o jakiej uldze mówisz, jeśli zależnej od wieku to ok, ale przy szkolnych, studenckich, inwalidzkich itp wymagany jest dokument potwierdzający, tak było i jest od lat