Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę wczytać do zmiennej w #javascript html z pliku html, a później dodać do wybranego diva pewne wartości.

Ładuję plik do zmiennej z uzyciem jquery:

let template;
$.get('template.html', (data) => {
template = data;
}, 'html');

I teraz najfajniej by było zrobić cos w stylu $('#szukany-element').append(costam) tylko oczywiście taka funkcja szuka i edytuje element obecnym dokumencie a nie w kodzie w mojej zmiennej.
Da się jakoś określić na czym jquery ma pracować?
Próbowałem czegoś w stylu $('#szukany-element', template), ale też nie działa.
Jak inaczej rozwiązać taki problem?

#webdev
  • 7
@Name_in_progress: a mozesz to zrobic jako dynamiczny template? np. "template.php", w srodku te wartosci co chcesz pozmieniac, biora get requesta i echo na te wartosci, np

Witam was = $GET(person); ?
============================

i wczytujesz template w taki sposob 'template?person=#!$%@?',
w rezultacie dostajesz juz wygenerowany przez backend view:

Witam was #!$%@?
===============

i ew jakies domyslne wartosci, np = isset($
GET(person) ? $_GET(person) : 'ludzie'; ? w taki sposob bedziesz miec
@Name_in_progress: druga opcja, to maly crawler, uzywasz biblioteki fetch, axios (polecam), phantom.js (tez polecam), robisz request do tego template.html i w srodku deklarujesz ze chcesz parsowac za pomoca jQuery i mozesz sobie robic wlasnie tak $('#dupa').html('lol') tylko pomysl z dynamic templates bedzie wydajniejszy
@4i60r:

var html = $(template);

html.find(".costam").append("element");


to by zadziałało świetnie gdyby nie fakt że wwycina cały nagłówek i przez to nie mam styli css.
Ten mój template to tak na prawde cała strona do której musze tylko dokleić kilka divów i przekazać jako string do wygenerowania okna przez electrona żeby potem odpalić drukowanie do pdf