Wpis z mikrobloga

@Robakac: Przepraszam bardzo a czy ja do tego obrazka modlę się lub kłaniam?

4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym

Nie będziesz miał bogów innych przede mną. Nie czyń
@luvencedus: Oddawanie czci. Nie przypominam sobie abym pisał o samym tworzeniu. Chodzi głównie o bałwochwalstwo a dlaczego?

Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom.

Może źle mnie zrozumiałeś. Zresztą ja nie jestem jakimś wyznacznikiem wszystko masz w Słowie od Boga. :)
@tylko_prawda
pozwolę sobie zacytować wpis @luvencedus

Ile w Piśmie Świętym znajduje się rzeczy, którym oddaje się cześć i na jakie sposoby oddajemy cześć rzeczom stworzonym?

Po pierwsze to są ci, w których Bóg, Jedyny Święty, znajduje wytchnienie, a są nim przede wszystkim święta Bogarodzica i wszyscy święci. To oni właśnie, na miarę swoich możliwości, odzwierciedlają podobiznę Boga: odpowiedzieli bowiem współpracą na duchowe wybranie. Dlatego Bóg przebywa w nich. Prawdziwie zostali nazwani bogami,
@Robakac: Co to ma wspólnego z bałwochwalstwem?

Święty znaczy oddzielony w ogóle nie wiem o co chodzi?

Jan Damasceński, III. Mowa obronna przeciw tym, którzy odrzucają święte obrazy, 33
Cóż to takiego?

Pewnie, że nie. Temat powraca bo ludzie w końcu zaczynają przecierać oczy ze zdumieniem jak nas przez tyle lat oklamują. Biblia pokazuje jasno jak brzmią Boże przykazania. Domyślam się, że Bóg jest tak potężny, że nie pozwolił nikomu palcem