Wpis z mikrobloga

Taaaa... Zaufanie w US większe niż w Polsce czy Japonii. Albo Australia :D Zaufanie na Ukrainie większe niż w Polsce XD
Zapewne w większości wynika to z semantyki języka.

Niemalże liniowa korelacja


@SIerraPapa: Jaki R^2?
  • Odpowiedz
@camillo678: Korelacja z definicji oznacza powiązanie/relację/związek xD

To co zapewne chciałeś powiedzieć, to to, że fakt zaistnienia korelacji, nie oznacza istnienia związku przyczynowo-skutkowego (w dowolnym kierunku), czyli nie oznacza to, że któraś z tych rzeczy wynika z drugiej.
  • Odpowiedz
Niemalże liniowa korelacja pomiędzy PKB a zaufaniem do ludzi, czyli wariacja na temat "world paranoia index"


@SIerraPapa: Jeśli tam jest "niemalże liniowa korelacja" (cokolwiek miałoby to znaczyć) to właśnie odkryłem że żyję w alternatywnej rzeczywistości (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@SIerraPapa: Nie, odchylenia są za duże, a co do samego badania to patrząc na pozycje niektórych krajów mam spore wątpliwości czy badani rozumieli pytanie. Pozostaję przy alternatywnej rzeczywistości ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@zakopiak:

istnienia związku przyczynowo-skutkowego

dokładnie to miałem na myśli, ale "powiązane" brzmi moim zdaniem równie mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak jak korelacja pomiędzy fazami księżyca i giełdą. Ponoć jest, ale nie wyglądają mi na "powiązane". Zapewne kwestia pojęć.
  • Odpowiedz