Wpis z mikrobloga

Próbowałem na nocnej to spróbuję i na dziennej. Jaki system na centrum multimedialne, mam starego della d620 Intel core2 t5500 1.66ghz, RAMu 2 Giga, postawiłem na tym Lubuntu tak jak radzono i trochę kicha, miałem kiedyś na nim #ubuntu i chodziło lepiej, może jakaś starszą dystrybucję powinienem wrzucić? A może jednak lepiej #kodi tylko ponoć nie ma na niego Netflixa a na tym mi zależy. Myślałem też nad #android . #!$%@? nie wiem o co chodzi, kiedyś stał na nim XP i Ubuntu, wszystko #!$%@?ło aż miło, techniczny majstersztyk na tamte czasy a teraz co bym nie postawił to sieczkarnia, przecież to jest sprzęt zero jedynkowy, działa lub nie a zachowuje się jak stary samochód z którego uciekły konie

#linux #xbmc #komputery
  • 18
@metrom: teraz wszystko korzysta z akceleracji sprzętowej, dodatkowo serwisy typu Netflix korzystają z zabezpieczeń DRM które jadą ostro po procesorze i jak stary sprzęt nie będzie obsługiwał akceleracji sprzętowej to niewiele na nim zrobisz. ja bym spróbował windows 7 z powyłączanymi wodotryskami typu aero
@metrom: Netflix i spółka potrzebują widevine zatem trzeba korzystać z tłustych przeglądarek typu Chrome, Opera, Vivaldi. Ze środowiska polecałbym rzucić okiem na Enlightenment e17.
@metrom: zależy co chcesz na tym robić ? #!$%@? mi ze smarta samjanga youtube, postanowiłem ze postawie andka na sprzęcie który robił za router - D525MW fajna płyta niskonapięciowa cała platforma 30wat brała. Efekty lipa brak porządnego gpu youtube nie dał rady na 720p :/ Do internetu spotyfi itd ok i tyle
@cysiekw głównie Netflix, YT, muzyka, filmy z dysku sieciowego, mam wpięty w sieci dekoder VU DUO gdyby działało jako klient PVR byłoby super ale nie jest to warunek konieczny, grunt by stremowało z jego dysku
@fervi nie ogarniam tego, programy które robią dokładnie to samo co 15 lat temu ważą kilkadziesiąt razy więcej i potrzebują #!$%@? wie jakich zasobów, rozumiem gry, lepsza grafika, więcej danych do przetwarzania ale żeby sprawdzić pocztę czy obejrzeć film? #!$%@?
@Porygon zastanawiałem się nad tym, swojego czasu miałem nawet licytować bo był za nie duże pieniądze na allegro tylko chodzi mi by było to kompatybilne z moimi innymi urządzeniami a bazuje do tej pory głównie na linuxowych rozwiązaniach
@metrom: jak możesz zająć troche miejsca to może jakiś pc? Miałem w tym celu komputer z allegro w takiej małej obudowie jak mają w firmach, bylo tam jakies c2d i nawet jakaś karta, wszytsko chodziło znośnie. Pozniej kupiłem tablet z windowsem bo nie miałem juz miejsca na skrzynke, miał być compute stick, ale trafił mi się tablet z hdmi w podobnej cenie i do odtwarzania filmów i muzyki wystarczał a jednak
@Porygon PC za duży pobór prądu i hałas, laptop już jest za duży jak na takie zabawy ale zdejmę matrycę i schowam do szuflady po prostu próbuje wykorzystać co mam, bez zakupów. Tablet ok, też brałem pod uwagę, tylko kwestia sterowania. Mam małą klawiaturę bezprzewodową z touchpadem tablet chyba raczej nie obsłuży, czy się mylę?
@metrom: a ta klawiatura na usb czy bluetooth? Obsługuje taką i taką, ale jak na usb to czekała by Cie zabawa z hubem usb i kablem do ładowania. Ogólnie chodzi to co na zwykłym pc, z tą różnicą, że niestety wiekszosc ma tylko jeden port usb do ładowania i do podłączania urządzeń. Ja to rozwiązałem używając kabla od dysku zewnetrznego, takiego z dwoma wtykami usb
może i dobry pomysł gdybym miał tablet z hdmi a tak to byłaby inwestycja a skoro już miałbym kupować to raczej bym się skusił na coś takiego http://allegro.pl/tv-box-mxq-pro-2gb-16gb-bt4-smart-4k-klawiatura-i6364142418.html są tańsze ale z 1G RAM-u a takie miałem już w łapach dwa lata temu i szału nie było.
Lubuntu oblało egzamin, na netflixie jest sieczkarnia, spróbuję jeszcze siódemkę, znasz może jakieś fajne źródło? Dawno nic nie pobierałem