Wpis z mikrobloga

  • 130
Wyborcy #pis nadal będziecie twierdzić, że to był dobry wybór? Tak jak rozdawnictwo w postaci 500+ można było popierać (chociaż nie w takiej postaci), na rozmontowanie TK można było przymknąć oko, ale to co się odjebuje to trochę przesada (KRS i paliwo)... jestem ciekaw jak na te sprawy patrzą ich wyborcy.
#polityka dla poznania większej ilości zdań #4konserwy #neuropa
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Non_vincere_te: Ale to ma być głos w dyskusji czy ciśniecie na #neuropa?
Co do 500+ niech sobie będzie ale nie w obecnej postaci tylko na przykład w postaci ulg podatkowych...

Ok, uznajmy że do paliwa się odniosłeś jakoś mimo wciągania tam neuropy. Według mnie to jest chamskie łatanie dziury powstałej przez c-----o napisany projekt 500+. Pis za to powinien być j----y fest ale lepiej poklepać go po
  • Odpowiedz
No dla mnie to wygląda na to że jednak jakaś kontrola była:


@KorWojci: teraz władza ustawodawcza i wykonawcza będzie miała większe uprawnienia wobec władzy sądowniczej. A władze ustawodawcze i wykonawcze są wybierane w demokratycznych wyborach.
  • Odpowiedz
@gaim: Ekhm a chyba nie chodziło o to żeby jednak władza sądownicza była bardziej niezależna niż podporządkowana władzy ustawodawczej i wykonawczej przez to że te są wybierane w demokratycznych wyborach?
  • Odpowiedz
Ekhm a chyba nie chodziło o to żeby jednak władza sądownicza była bardziej niezależna niż podporządkowana władzy ustawodawczej i wykonawczej przez to że te są wybierane w demokratycznych wyborach?


@KorWojci: już Ci pisałem, wcześniej władza sądownicza była nie do ruszenia. Władze ustawodawczą i wykonawczą wybierają ludzie w wyborach. Dzięki nowej ustawie te władze zyskują większe kompetencje nad władzą sądowniczą. Tym samym WYBORCY mają realny wpływ demokratyczny na całe sądownictwo.
  • Odpowiedz
@Non_vincere_te: No to serio zamiast uderzyć się w pierś, powiedzieć, że się przeliczyło z 500+ i należy wprowadzić zmiany to lepiej d-----ć kolejną daninę, która nawet po zmianie programu 500+ zostanie jest ok tak? Gdzie tu sens i logika?

Mówisz o tym systemie w innych krajach Unii tak jak w podanym wcześniej linku?
https://www.wykop.pl/link/3827275/sedziowie-demaskuja-manipulacje-pis-jak-wybiera-sie-sedziow-na-zachodzie/

Masz tutaj link do
  • Odpowiedz
@kuban99: pierwsza część komentarza jest bardzo istotna. To jest bez znaczenia dla zwykłego obywatela. Poprostu ktoś straci stołek a ktoś inny go dostanie. Dla ludzi istotne są ceny paliwa które zostały przykryte jałowa awantura o sady
  • Odpowiedz
nadal uważam, że właśnie chodziło o to żeby władza sądownicza była nie do ruszenia... Z jakiej racji wyborcy ( między innymi np. 18 latkowie, którzy w zasadzie są jeszcze dziećmi i jakaś patolka bez wykształcenia) mają mieć większy wpływ na wybór SĘDZIÓW nie mając zielonego pojęcia o sądownictwie?


@KorWojci: tym samym argumentem można zakwestionować całą demokrację. Oczywiście że nie znamy się na wielu sprawach związanych z zarządzaniem, gospodarką i finansami.
  • Odpowiedz
  • 2
@KorWojci e tam, robią porządek z sędziami (pewnie jeszcze w dużej mierze komunistycznymi dziadami,którzy powinni zostać wykopani od razu, jak to było mozliwe), tylko nie w białych rękawiczkach. Cóż, w najgorszym wypadku zmieni się jeden układ w drugi, i nie będzie różnicy. Ja tam ufam Kaczafiemu. Państwa nie rozwali do końca. A nawet jeśli, to tylko przyspieszy koniec, do którego i tak przez te "lata wolności" dążyliśmy.
  • Odpowiedz
@KorWojci: przy okazji masz przykład jak działa PiSowska kontrola przekazu medialnego. Powyższe 4 wpisy to pisowskie trole, które pewnie siedzą przy jednym biurku i swoje wypowiedzi czerpią z jednego repozytorium partyjnego. Gdyby Twój wpis był znaleziskiem powyższe trole już by go zakopały, bo jest niezgodny z linią Partii. Linkują Ci Gazetę (anty)Polską, która jest jedną z najpodlejszych gadzinówek pisu, mają siedzibę koło domu Kaczyńskiego. Kłamią na temat systemu wybierania sędziów
  • Odpowiedz
@GilbertEatingGrape: Ale przecież KOD demonstrował w obronie emerytur UBeków i zapraszał ich na swoje akcje. Na prawdę nie dotarł jeszcze do was fakt że osoby solidaryzujące się w Polsce z komunistycznym aparatem represji są przez większość ludzi postrzegane z obrzydzeniem?
  • Odpowiedz
@ImperatorPL: nie, ja w przeciwieństwie do ciebie pamiętam ostatnie 8 lat PO. Gdy Gowin próbował rozbic sedziowski układ został wywalony z rządu. Tak tak Gowin był ministrem sprawiedliwości w rządzie PO.
  • Odpowiedz
Wiekszosc ich wyborcy lezy n--------h dzieki socjalowi


@TgcRap4: Dziwne, mam wielu znajomych, po studiach, niepijących, niepobierających 500+, na dobrych stanowiskach, którzy głosowali na pis. No ale pewnie to jest ta mniejszość. Randomowy neuropejczyk wykopek na pewno ma rację. Daj tylko jakieś dane, badania dla potwierdzenia twoich słów. Achh to tak, przecież to,zwykłe p---------e bzdur jak to macie w zwyczju
  • Odpowiedz
@Marcin_K--s: a co ma KOD i Mazguła do łamania prawa i konstytucji przez PiS? Tak chętnie łykasz przekazy partyjne PiSu, że wydaje ci się, że wszyscy z setek tysięcy ludzi w całej Polsce, którzy co dwa tygodnie w środku zimy protestowali przeciwko łamaniu prawa i konstytucji przez rezydenta Adrzeja D. oraz premier Beatę S. robili to w obronie tych kilku tysięcy byłych UBeków? Czy jesteś tak naiwny, że dałeś sobie
  • Odpowiedz