Wpis z mikrobloga

Chcialem skorzystac z tego benefitu jakie daje mi mozliwosc anonimowego postowania tutaj i bezwstydnie sie pochwalic ze 5 dni temu urzedy patentowe US i EU przyznaly mi patent dla jednego z rozwiazan ktore zaprojektowalem w nowym silniku lotniczym. Takie #wyznaniezdupy, ale duma jest i achievement unlocked bardzo :)
#technologia #lotnictwo #nauka
  • 67
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: Konkretnego numeru nie podam oczywiscie, bo jako uczestnik dyskusji politycznych na wypoku, nauczony doswiadczeniem, wole pozostac anonimowy :). Nie wiem na ile technicze detale ci cos powiedza, to jest generalnie rozwiazanie dla pierscienia uszczelniajacego za kierownica wlotowa do kompresora wysokiego cisnienia, pomaga m.in. na lagodzenie rezonansow zwiazanych z drganiami powietrza w tym regionie
  • Odpowiedz
@Haqim: gratuluję!
Mógłbyś wymienić ogólne kroki jakie trzeba podjąć aby uzyskać patenty US i UE? Można to prywatnie zrobić czy trzeba jako firma? Koniecznie z kancelarią? Ile to Tobie zajęło? Jaki jest przybliżony koszt? Ile czasu trwa ochrona i jak z opłatami?
  • Odpowiedz
@swat: Jestem korpo-ludkiem, wiec wiekszosc formalnosci nadzorowalo wewnetrzne biuro patentowe i kancelaria prawna wynajeta w tym celu. Ja ze swojej strony musialem tylko nadzorowac i zatwierdzac tresc dokumentu (razem ze schematami rozwiazania). Ale mozesz to zrobic pewnie prywatnie, tylko zakladam ze czlowiekowi bez doswiadczenia moze to zajac duuuuzo czasu, zeby to zrobic dobrze. Jezyk jakim tam sie posluguje tez jest bardzo specyficzny i formalny (prawniczy, nie techniczny).
  • Odpowiedz