Wpis z mikrobloga

Ryanair to jakaś patologia a nie linie lotnicze. Ok, mają tanie bilety ale ile nerwów się przez to zjada to jest przesada. Leciałam ostatnio z Wrocławia na Majorke. W tamtą stronę nie było najgorzej, mimo że usadzili mnie i mamę daleko od siebie- ona strasznie boi się latać- ale udało nam się zamienić miejscami. Droga powrotna to był mój najgorszy lot w życiu. Na lotnisku tylko jedno okienko do check-inu, gorąco, pełno ludzi, wszyscy się wkurzają bo stoją już 2 godziny. Przy okienku nieogarnięty praktykant z łamanym angielskim mówi że nie możemy się odprawić bo nie mamy karty pokładowej. Daję mu wydrukowany bilet, a on że trzeba było zrobić check-in online w hotelu. Wkurzona na maksa mówię że nie byłam w hotelu tylko na wsi, bez internetu i bez smartphona więc nie mogłam tego zrobić. Więc odesłał nas do innego okienka, gdzie znowu musiłałyśmy stać w kolejce po to, żeby ZAPŁACIĆ 50 EURO ZA OSOBĘ ZA WYDRUKOWANIE KARTY POKŁADOWEJ. Nosz #!$%@? co za śmierdzące złodzieje! Nie zajęło im to nawet minuty! Poza tym lot opóźniony pół godziny, moja mama na dziobie, ja na ogonie.
NIGDY WIĘCEJ TANICH LINII LOTNICZYCH. Mirki uważajcie na tych zjebów.
#gorzkiezale #ryanair #podroze #majorka
  • 94
@rudechynchy: Rozumiem, że to linia lotnicza ponosi odpowiedzialność za to, że podróżny nie przeczytał regulaminu, który akceptował? Jak idziesz do sklepu i wybierzesz nie ten smak napoju, bo nie przeczytałaś etykiety, to winny jest producent? Poza tym, skoro w tamtą stronę robiłaś odprawę, to chyba wiedziałaś, że na powrót też trzeba zrobić? Jeśli dopłaciłabyś od razu te parę złotych za wczesną odprawę (do 30 dni przed odlotem), to bardzo prawdopodobne, że
@rudechynchy: ale przecież to jest tylko i wyłącznie Twoja wina. Nie przeczytałaś co akceptujesz kupując bilety a później płacz. Wszędzie stoi napisane jak byk, że trzeba się odprawić online, bo odprawa na lotnisku jest płatna jeśli nie masz pakietu pozwalającego na odprawę na lotnisku w cenie biletu. Pominę już fakt, że nie wiem jak mogli was usadzić daleko od siebie, skoro podczas rezerwacji biletów wybierasz sobie miejsca. Jak przycebuliłaś na wyborze
Pomijając w ogóle to czasem da się kupić bilety tańsze niż w Ryanair, a do tego takie rzeczy jak: bagaż dodatkowy, darmowy posiłek, wybór miejsca. Ja za przelot z Madrytu do Krakowa z przesiadką 2 godziny w Brukseli płaciłem bodajże 80 euro, a Ryanair z Madrytu do Krakowa za bodajże 150 euro bez niczego.

Co do autorki to sama jesteś sobie winna, nie wybrałaś miejsca i nie odprawiłaś się, a narzekasz na
@rudechynchy odprawić się można nawet na telefonie i kartę pokładowa mieć na apce, trzeba było roaming włączyć na 5 min (choć w to że przez tydzień nigdzie nie było neta to średnio wierzę). Narzekasz przez swoją niedbałość i nieogarnięcie, to wszystko jest na stronie przy kupnie biletu.
@rudechynchy jak już miałaś "stara nokie" to mógłas poprosić kogoś żeby Cie odprawil wcześniej (wystarczy mail i nr rezerwacji) i wysłał starym mmsem zdjęcia kart pokladowych, cokolwiek. Albo jeśli nie masz smartfona to pożyczyć jakiegoś starocia i załatwić wszystko na lotnisku. Dało się wszystko załatwić tylko się nie zapoznalas z linią jaka lecisz a niestety tani przewoźnicy zarabiaja na wielu innych rzeczach niż sam bilet
@rudechynchy: to lipa, ze masz stary telefon. Teraz trzeba mieć conajmniej smartphona podstawowego zeby wygodnie podróżować, z ryanairem tak to juz jest. Oni za przebookowanie biorą więcej niz bilet wart. Ale to sa uroki tanich linii lotniczych, na czymś musza nadrabiać. Ogólnie troche Twój błąd, ze regulaminu nie przeczytałaś ale masz nauczkę i wiesz na przyszłość. Fajnie, ze próbujesz ostrzec innych Mirków, szkoda, ze jak zwykle gownoburza sie zaczęła
@rudechynchy no to cóż, taki mamy klimat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Takie są reguły i są jasno przedstawione, a że nie masz gdzie wydrukować czy też używasz nadal 3210 to już nie ich wina. To trochę tak jak wsiąść do pociągu bez biletu i mieć pretensje za mandat, albo to że wypisanie w pociągu kosztuje. Na upartego to bym po prostu poprosił kogoś znajomego żeby mi kartę w