Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy skąd ta nienawiść do Ukraińców? Na mirko ciągle przewijają się się memy jaka to Ukraina nie jest żałosna. Ruskie trole? Debile? Mam paru znajomych Ukraińców i są to spoko ludzie nie żadne odmieńce. Czym różni się taki Ukrainiec od Polaka jadącego na saksy? Oczywiście wszystko się zaczęło kiedy Ruscy wjechali na teren Ukrainy i oczywiście jest to przypadek xD Nie wstyd wam plusującym to gówno, że jesteście marionetkami w rękach ruskich trolli?

Milion pytań bez odpowiedzi

#ukraina #patologiazewsi
  • 114
@Kiedys_Mialem_Fejm: 8 lat temu spotkałem Ukraińca w pociągu. Na oko miał cos pod 65 lat...cos tam do mnie mówił w tym ich języku, najwidoczniej był już pod wpływem alko bo ciężko go było zrozumieć, pod koniec rozmowy #!$%@? rozpłakał się, oddał mi wszystkie pieniądze jakie miał,przepraszał za swoich braci ukraincow. I na stacji w Poznaniu wysiadł. Ludzie w wagonie patrzyli sie na mnie jakbym go conajmniej okradł. Nie wiedziałem o co
@Kiedys_Mialem_Fejm: Mieszkalem przez rok na akademiku (te samoe pietro) z Ukraincami.
Normalni jak polacy, niektyrzy z nich cwaniaki, niektorzy spoko. Jedna wada, ze troche im po alko odbijalo i lubili syf robic. Akcje w stylu bieganie z mlotkiem i #!$%@? plytek na scianach to ich zywiol :)
Połowa tych ludzi w życiu Ukraińca nie widziała, a 99% nawet nie zbliżyło się do granicy z Ukrainą.


@semperfidelis: W każdej małej mieścinie w Polsce masz Ukraińców, widzę codziennie kilku.
Oczywiście wszystko się zaczęło kiedy Ruscy wjechali na teren Ukrainy i oczywiście jest to przypadek xD Nie wstyd wam plusującym to gówno, że jesteście marionetkami w rękach ruskich trolli?


@Kiedys_Mialem_Fejm: Bo ukrainizacja Polski nie jest formą rusyfikacji xD Ukraińcy są bliżej kulturowo Rosji niż Polacy. Przecież ci wszyscy ludzie, którzy na złość Rosji chcą tu do Polski zwieźć całą Ukrainę sami pomagają w rusyfikacji Polski. Gdzie tu sens, gdzie logika?
Jakie to jest śmieszne słuchać o "niemcach", "ruskich"

uuu te wredne niemce nami gardzą bo czują się lepsi. Jest jakaś komisja niemieckości? Wskaźnik jakiegoś Jurgenmunda określający zawartość niemca w niemcu?
Bo Polaków spotkałem debili, cwaniaków i złodziei, jak i uczciwych patrzących w przyszłość, zafiksowanych bio i eko jak i tradycjonalistów konserwatystów. Nie umiem powiedzieć wiele o "polakach". Wiem jakie są pewne cechy mieszkania w Polsce, np to ze darmowy zostawiony w punkcie
@Kiedys_Mialem_Fejm: > Oczywiście wszystko się zaczęło kiedy Ruscy wjechali na teren Ukrainy i oczywiście jest to przypadek xD Nie wstyd wam plusującym to gówno, że jesteście marionetkami w rękach ruskich trolli?

A czy czasem wielu Ukraińców nie napływa do Polski pod pretekstem ucieczki przed wojną?
Olaboga, memy pokazujące Polaka jako nosacza sundajskiego, czy po prostu wyśmiewające naszą narodowość są spoko, ale spróbuj zakpić z Ukrainy, to...

@semperfidelis: > Połowa tych
@Kiedys_Mialem_Fejm: część żartów jest po prostu zabawna. Co do samych Ukraińców nic nie mam, o ile mówią po polsku. Podoba mi się, że jakaś kobieta pod blokiem sprzedaje świeże warzywa i nie przeszkadza mi jej dziwny akcent. Nie podoba mi się fakt, że będąc w Tesco gdy chciałem zapytać pracowników o położenie pewnego produktu oni zareagowali jakbym był różowym murzynem i mówił w suahili.
@Kiedys_Mialem_Fejm jak mieszkałem na Filipinach spotkałem na imprezie ukrainca i ruskiego byli razem, jak się dowiedzieli, że jestem z Polski, to mnie obrażali... Filipińczycy chcieli im mordy obić, bo mnie znali i chłopaki uciekli, bo się bali... Nie czuje, że rymuję...

Ale parę dni temu poznałem Ukraińca polskiego pochodzenia, pracuje przy budowie drogi ekspresowej niedaleko mojego domu i mega fajny człowiek. Zatrudniłem go na jeden dzień, aby mi trawę skosiła i w
@Kavek:

Jest to zauważalna część społeczeństwa. Wpisz sobie jeszcze w google "pułk azow". Mają też partię narodowosocjalistyczną.


pułk azow to taka wielka część społeczeństwa? w pisz sobie w google ONR w takim razie, wyjdzie na to samo tylko, ze tamci walczą realnie a ci z onr mogą sobie pozwolić jak na razie tylko na malowanie swastyk na murach. A partię nazistowską również mają Niemcy. Czy coś to znaczy? Nie pojmujesz, że
@Zielony34: jakie to niby doświadczenia osobiste? Ukrainiec ci łeb odrąbał? wtedy to było by doświadczenie osobiste i wtedy bym nawet to rozumiał xD Ogarnij się i otwórz bardziej na świat bo taka nienawiść "historyczna" jak mówisz nie przyniesie ci wiele dobrego a tylko pokazuje jaki jesteś zacofany. Patrzysz na ludzi żyjących tu i teraz przez pryzmat tych żyjących 74 lata temu. Ale to jeszcze nic bo najgorsze jest uogólnienie, żadnej grupy
@Zielony34: Każdy normalny człowiek zrozumie ze jeśli ktoś miał w bliskiej rodzinie tragiczne losy z jakąś nacją to nawet podświadomie nie będzie palal do nich miłością ale cebulakom nie przetłumaczysz bo sloma z buciorów nadal się sypie.
@Sagitarius Weź tabletki, bo chyba zapomniałeś. Spiskiem nazywasz to, że część wykopowego społeczeństwa to zakompleksieni pseudopatrioci, którzy czytając "Ukrainiec" oczyma wyobraźni widzą jakieś historyczne gówno, w którym to Polacy również czynnie uczestniczyli i przez to ich małe móżdżki nie akceptują faktu, że od tamtych czasów minęło 80 lat, kilka pokoleń i nie rozumieją, że teraz zdecydowana większość zachodnich Ukraińców to normalni ludzie?