Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#wojskopolskie #slub #wesele #rodzina
tl;dr: Moja siostra jest zaręczona z trepem, moim szwagrem będzie żołnierz z rodziny wojskowej. Pokłóciłem się z nim na śmierć i życie. Nie będę na ślubie.

"Ja, żołnierz Wojska Polskiego
przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej,
bronić jej niepodległości i granic.
Stać na straży Konstytucji,
strzec honoru żołnierza polskiego,
sztandaru wojskowego bronić.
Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie,
krwi własnej ani życia nie szczędzić.
Tak mi dopomóż Bóg."


Wpadli nas odwiedzić w długi weekend po Bożym Ciele. Przy obiadku zeszło na politykę, a że się różniliśmy poszło głębiej.
Powiedziałem mu, że jako Polak i patriota nie szanuję ludzi w mundurze WP a właściwie wp.
Szwagra krew zalała, wyłuskałem mu więc czemu.

Poprosiłem go, żeby przytoczył słowa Roty, co mniej więcej zrobił. A potem go punktowałem:
1. jeśli ma strzec honoru żołnierza polskiego, to powinien odpiąć orzełka z beretu, munduru i gdziekolwiek go ma, gdyż wojsko polskie nie ma honoru dokonując u boku Stanów Zjednoczonych agresji na Irak bez wypowiadania wojny (dla niepoznaki nazywając to misją stabilizacyjną), wspierając wojnę domową w Afganistanie czy bez wypowiadania wojny Syrii militarnie wspierać siły próbujące pokonać legalny rząd Assada #syria #nato
(pieprzył o zobowiązaniach sojuszniczych, wypierał że wysyłanie polskiego wojska do innego kraju w celu prowadzenia dzialań wojennych bez wypowiedzenia wojny to agresja)
2. Pytałem się czym jest Rzeczypospolita której służyć ma wiernie, czyż to nie kraj w którym:
a) każdy wie że staruszkowie z SB mają dokumenty których nie mają prawa posiadać, ale nikt ich odebrać nie próbuje i robi się spektakl jak z wdową po Kiszczaku?
b) kapitan Piotrowski - [morderca Popiełuszki] miał wliczony czas pobytu za kratkami jako czas służby i uwzględniony przy świadczeniu emerytalnym?
c) im więcej pracujesz tym większy podatek płacisz?
d)
...
y)
z) przykład z wykopu ze skarbem
(takie jest obowiązujące prawo i nie obchodzi go czy jest sprawiedliwe czy utrwalające bezprawie - typowy trep)
3. Czy nie zastanawia go, że fabryka opla, volkswagena, mercedesa, mana... jest w Gliwicach, Poznaniu, Wrześni, Jaworze itp, czyli na "Ziemiach Odzyskanych" a nie w Lublinie czy Białymstoku, nie budzi to niepokojów?
(nie budzi, budują tam gdzie jest to opłacalne - ale czy jest to opłcalne dla Polski?-jest koniec kropka)
Czy wie coś o kwestiach własnościowych Ziem Odzyskanych, że zamiast prawa właśności użytkowanie wieczyste?
(no i co z tego)
4. Czemu psioczy na WOT, że partyzanci, że weekendowi żołnierze, mięso armatnie macierewicza? Czyż w razie W wszyscy rezerwisci nie będą stanowić niewyszkolone mięso armatnie, którym pan oficer szwagier będzie dyrygował ale nie biegnąc z przodu tylko ze sztabu?

i tak dalej i tak dalej.
Masakra. Oczywiście nie czepiałem się jego rodzica i dziadka (weteran AL zbrodniczej kolaboranckiej polskiej formacji wojskowej z II wś), tylko jego, który sam z własnej woli przywdział mundur i robi karierę. Bo ja rozumiem rezerwistów - zmuszonych do złożenia przysięgi. Ale świadomie być zawodowym żołnierzem wspierającym te wszystkie świństwa składające się na rzeczypospolitą w odsłonie nr 3? Serio?

Skończyło się tak, że oczywiście nie miał żadnego kontrargumentu prócz łaciny i emocji na to, że tak naprawdę jest żołnierzem pokracznego państewka które uzurpuje sobie nazwę Polska, oraz że robi to za wcześniejszą emeryturę i mieszkanie za friko - wróć - za moje podatki.

Zapowiedział, żebym nie pokazywał się na ślubie mojej siostry. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Obaj jesteśmy 30+

#zwiazki #feels #niepopularnaopinia #patriotyzm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#wojskopolskie #slub #wesele #rodzi...

źródło: comment_pgbwFAzGPVtcCUQIu4lAG4nY01E2t2zl.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
1. jeśli ma strzec honoru żołnierza polskiego, to powinien odpiąć orzełka z beretu, munduru i gdziekolwiek go ma, gdyż wojsko polskie nie ma honoru dokonując u boku Stanów Zjednoczonych agresji na Irak bez wypowiadania wojny (dla niepoznaki nazywając to misją stabilizacyjną), wspierając wojnę domową w Afganistanie czy bez wypowiadania wojny Syrii militarnie wspierać siły próbujące pokonać legalny rząd Assada


Polacy przystąpili do misji stabilizacyjnej, gdy już ta została przepchnięta w ONZ. W
  • Odpowiedz
OP: @John_archer:
@Fafnucek:
@Utiopa:

Dziękuję za słowa uznania i bardzo szybką diagnozę, ale w takim razie kogo broni Polskie Wojsko? Jakiej Polski? tej Polski co jak w 1968 wzięła udział w najeździe na Czechosłowację, tak w 2001/2002 wyslala wojska do Afganistanu? 2003 Iraku, teraz do Syrii, za każdym razem bez wypowiadani wojny atakowanym krajom? Ładny interes. Strzeżenie honoru przez armię niehonorowych zbirów.
Potem: czym jest ta Konstytucja przy
  • Odpowiedz
OP: @Promiljusz1: Był moim gościem, a gdyby się to stało nie byłbym dłużny - nie jestem chuchrem i w przeciwieństwie do trepa - trenuję co innego niż miesień piwny
@Mekki: potrafisz sam odpowiedzieć czego broni wojsko, na straży czego stoi? Bo trep nie potrafił odpowiedzieć cokolwiek niż tak ma być bo tak było zawsze?
@hasztag_andrzej: wyp...
@onlajf: żeby nie było. Ja byłem zmuszony odbyć ZSW i zmuszony
  • Odpowiedz
OP: żeby było jasne - ciekawi też mnie jak dużo ludzkiego "..." ma takie poglądy jak trep. Te państwo ktore uzurpuje sobie nazwę "Polska" nie zasługuje na istnienie. Osobiście jestem zainteresowany jego upadkiem a wojsko polskie traktuję jako wroga, jako bandę zbrojną sankcjonującą poroniony stan rzeczy.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop
  • Odpowiedz
OP: @krzysiekdw: to że on zabroni nie znaczy że nie przyjdę na zaproszenie siostry. Oststecznie to byle kto, choćby i ze stopniem oficerskim. Jego dziadziuś tłukł AKowców i NSZowców, jego tatuś w LWP, on w WP a dla mnie to jedna i ta sama banda która ma #!$%@? nawet na treść Roty.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop
  • Odpowiedz