Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#wojskopolskie #slub #wesele #rodzina
tl;dr: Moja siostra jest zaręczona z trepem, moim szwagrem będzie żołnierz z rodziny wojskowej. Pokłóciłem się z nim na śmierć i życie. Nie będę na ślubie.

"Ja, żołnierz Wojska Polskiego
przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej,
bronić jej niepodległości i granic.
Stać na straży Konstytucji,
strzec honoru żołnierza polskiego,
sztandaru wojskowego bronić.
Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie,
krwi własnej ani życia nie szczędzić.
Tak mi dopomóż Bóg."


Wpadli nas odwiedzić w długi weekend po Bożym Ciele. Przy obiadku zeszło na politykę, a że się różniliśmy poszło głębiej.
Powiedziałem mu, że jako Polak i patriota nie szanuję ludzi w mundurze WP a właściwie wp.
Szwagra krew zalała, wyłuskałem mu więc czemu.

Poprosiłem go, żeby przytoczył słowa Roty, co mniej więcej zrobił. A potem go punktowałem:
1. jeśli ma strzec honoru żołnierza polskiego, to powinien odpiąć orzełka z beretu, munduru i gdziekolwiek go ma, gdyż wojsko polskie nie ma honoru dokonując u boku Stanów Zjednoczonych agresji na Irak bez wypowiadania wojny (dla niepoznaki nazywając to misją stabilizacyjną), wspierając wojnę domową w Afganistanie czy bez wypowiadania wojny Syrii militarnie wspierać siły próbujące pokonać legalny rząd Assada #syria #nato
(pieprzył o zobowiązaniach sojuszniczych, wypierał że wysyłanie polskiego wojska do innego kraju w celu prowadzenia dzialań wojennych bez wypowiedzenia wojny to agresja)
2. Pytałem się czym jest Rzeczypospolita której służyć ma wiernie, czyż to nie kraj w którym:
a) każdy wie że staruszkowie z SB mają dokumenty których nie mają prawa posiadać, ale nikt ich odebrać nie próbuje i robi się spektakl jak z wdową po Kiszczaku?
b) kapitan Piotrowski - [morderca Popiełuszki] miał wliczony czas pobytu za kratkami jako czas służby i uwzględniony przy świadczeniu emerytalnym?
c) im więcej pracujesz tym większy podatek płacisz?
d)
...
y)
z) przykład z wykopu ze skarbem
(takie jest obowiązujące prawo i nie obchodzi go czy jest sprawiedliwe czy utrwalające bezprawie - typowy trep)
3. Czy nie zastanawia go, że fabryka opla, volkswagena, mercedesa, mana... jest w Gliwicach, Poznaniu, Wrześni, Jaworze itp, czyli na "Ziemiach Odzyskanych" a nie w Lublinie czy Białymstoku, nie budzi to niepokojów?
(nie budzi, budują tam gdzie jest to opłacalne - ale czy jest to opłcalne dla Polski?-jest koniec kropka)
Czy wie coś o kwestiach własnościowych Ziem Odzyskanych, że zamiast prawa właśności użytkowanie wieczyste?
(no i co z tego)
4. Czemu psioczy na WOT, że partyzanci, że weekendowi żołnierze, mięso armatnie macierewicza? Czyż w razie W wszyscy rezerwisci nie będą stanowić niewyszkolone mięso armatnie, którym pan oficer szwagier będzie dyrygował ale nie biegnąc z przodu tylko ze sztabu?

i tak dalej i tak dalej.
Masakra. Oczywiście nie czepiałem się jego rodzica i dziadka (weteran AL zbrodniczej kolaboranckiej polskiej formacji wojskowej z II wś), tylko jego, który sam z własnej woli przywdział mundur i robi karierę. Bo ja rozumiem rezerwistów - zmuszonych do złożenia przysięgi. Ale świadomie być zawodowym żołnierzem wspierającym te wszystkie świństwa składające się na rzeczypospolitą w odsłonie nr 3? Serio?

Skończyło się tak, że oczywiście nie miał żadnego kontrargumentu prócz łaciny i emocji na to, że tak naprawdę jest żołnierzem pokracznego państewka które uzurpuje sobie nazwę Polska, oraz że robi to za wcześniejszą emeryturę i mieszkanie za friko - wróć - za moje podatki.

Zapowiedział, żebym nie pokazywał się na ślubie mojej siostry. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Obaj jesteśmy 30+

#zwiazki #feels #niepopularnaopinia #patriotyzm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#wojskopolskie #slub #wesele #rodzi...

źródło: comment_pgbwFAzGPVtcCUQIu4lAG4nY01E2t2zl.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: takie z dupy argumenty, bo żołnierz nawet oficer nie ma wpływu na to jakie decyzje podejmą politycy. Musi wypełniać rozkazy. to AD 1) imho mniej honoru (w twoim rozumowaniu) mają ci co głosowali i wybierali tychże polityków, niż żołnierze - oni tylko wykonują wole. AD 2) jakieś dowody co do dokumentów? Co do Piotrowskiego nie wypowiem się, być może to jest faktycznie patologia, ale gdzie jej nie ma? Co
  • Odpowiedz
@Aedem: zamiast fiszować chińskimi bajkami, degeneracie, może przedstaw mi swoją wymarzoną wizję Polski. Podejrzewam, że będzie bardzo daleka od tego, jaką wizję ma OP.
@AnonimoweMirkoWyznania: wytocz ciężkie działa i podziel się z nami wizją kraju, jaki śni Ci się po nocach. Coś walisz mi typie endecją, choć mogę się mylić, a niestety endek z reguł jest debilem. Choć dam Ci szansę, może coś ciekawego wytworzy w werbalnym wykwicie przelanym przez klawiaturę na cenne bajty mirko.
@Prokurator1990: heh, myślę, że od typowego przedstawiciela brązowych butów np. mojego ojca, dostałby cepa na ryj.

Problem z niezależnością, możliwością niezawisłego decydowania i kreowania państwa pojawia się w Rzeczypospolitej wraz z uzyskaniem przez szlachtę pewnych przywilejów. By doszukać się przyczyny tego, iż Polacy żywią niesamowitą niechęć do scentralizowanej formy władzy, a państwo narodowe stoi nam niejako ością w boku, trzeba cofnąć się do czasów piastowskich, może do czasów naszych króli, którzy dumnie prezentują się z portretów w każdej szanującej się sali lekcyjnej tzw. od historii. By to zrozumieć, odsyłam do książki profesora Żyro "Wstęp do politologii". Strona 121 rzeczonej książki, gdzie profesor rozwodzi się nad państwem tradycyjnym oraz nowożytnym tu. narodowym.
  • Odpowiedz
@NukeOps zawsze mnie śmieszy odwoływanie do czegoś co było setki lat temu, zwłaszcza w takim przypadku , trzeba serio być amebą ( ͡° ͜ʖ ͡°) To tak samo jak krytykowanie dzisiejszych Niemców za 2 wojnę światową. Co do chińskich bajek to niech ci dupa pęknie, bo trzeba mieć nieźle mieć nasrane we łbie by przeszkadzało coś co nikomu nie robi żadnej krzywdy i być po prostu zwykłym
  • Odpowiedz
@Aedem: i lecisz na czarną listę, bo nie podałeś żadnego argumentu, nie pokusiłeś się nawet o minimalny wysiłek intelektualny, co najwyraźniej było zbyt wymagającym zadaniem dla Ciebie, tylko zacząłeś udawać pseudo-mądrego śmieszka, który HEHE ironicznym uśmieszkiem rozwala wszystko.
  • Odpowiedz
: zgadzam się, że da się nauczyć i nawet na dobrym poziomie, bo OT to ludzie zainteresowani tematem ale niekiedy 3tygodnie poligonu ( w ramach szkolenie rezerw na czas W) da więcej niż ten sam czas rozłożony na weekendy


@chinskizwiad: ale WOT będzie miał co roku 2 tygodnie poligonu prócz weekendów.
  • Odpowiedz
@NukeOps stwierdziłem, że ten polski oprócz gramatyki to gówno przedmiot, który zahacza o propagandę pseudo patriotyczną ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chińskie bajki są o wiele wartościowsze, a postacie w nich mają ciekawsze charaktery niż te w polskich lekturach. Dzisiejsi pisarze biją na głowę tych z dawnych lat
  • Odpowiedz