Wpis z mikrobloga

Siedź w korpo. Zawiesina, duszno, źle. Ktoś włącza klimatyzację. Od razu lepiej, siedzimy sobie więc, warunki komfortowe, wpada jednakże po jakimś czasie jedna babka i już się zaczyna "ale tu zimno" "mnie już gardło boli" "otwórzmy okna!".

I #!$%@? znów zawiesina, nie ma jak oddychać. Nie będę wspominać, że o tą klimę walczono przez kilka lat by właśnie takich sytuacji uniknąć. Ja #!$%@?ę...
#zalesie #korposwiat
  • 56
No wlasnie czytam i juz ktorys raz w zyciu sie zastanawiam: dlaczego klima to takie nawiewy? To tworsy problem, o ktorym wspomniano wyzej- bardzo niebezpiecznie siedzi sie przy wylocie, jest tam zimno i mozna sie lateo przeziebic. Czy sa rozwiazania chlodzace bez witraka? Cos jak kaloryfer tylko chlodzacy panel. Dlaczego nie projektuje sie wylotow tak aby bylo duzo mniejszych otworow w roznych miejscach? Zeby bylo jasne- rozumiem kasa, ale jakos jesli chodzi
@gram_w_mahjonga przede wszystkim ładnie urwane zdanie, że niby już cię od prądu odcięło. Doceniam żarcik ( ͡º ͜ʖ͡º)

Po drugie - u mnie to samo. Ludzie dzielą się na dwie kategorie. Albo: "#!$%@?, niech się wszyscy spalimy żywcem, ja mam na sobie dziurawą firanę i jest mi zimno nawet jak okno jest otwarte, a na dworze 35°+, więc zamykaj okno i wyłącz ten ziąb" albo
@gram_w_mahjonga: Ja w tym sezonie już drugi raz jestem chora (właśnie mi się kończy L4), u mnie #!$%@? w pracy włączają klimę przy 20 stopniach na zewnątrz a sami zakładają na siebie bluzy. Też nie lubię gorąca ale miej więcej wyrozumiałości dla niektórych, ja np. jestem alergikiem i klimatyzacja to dla mnie koszmar, alergolog mi w sumie odradza klimatyzowane pomieszczenia, ale zwykle nie mam wyjścia.
No wlasnie czytam i juz ktorys raz w zyciu sie zastanawiam: dlaczego klima to takie nawiewy? To tworsy problem, o ktorym wspomniano wyzej- bardzo niebezpiecznie siedzi sie przy wylocie, jest tam zimno i mozna sie lateo przeziebic. Czy sa rozwiazania chlodzace bez witraka? Cos jak kaloryfer tylko chlodzacy panel. Dlaczego nie projektuje sie wylotow tak aby bylo duzo mniejszych otworow w roznych miejscach?


@Denx: Projektuje się no ale kasa. Dużo łatwiej,