Wpis z mikrobloga

Siedź w korpo. Zawiesina, duszno, źle. Ktoś włącza klimatyzację. Od razu lepiej, siedzimy sobie więc, warunki komfortowe, wpada jednakże po jakimś czasie jedna babka i już się zaczyna "ale tu zimno" "mnie już gardło boli" "otwórzmy okna!".

I #!$%@? znów zawiesina, nie ma jak oddychać. Nie będę wspominać, że o tą klimę walczono przez kilka lat by właśnie takich sytuacji uniknąć. Ja #!$%@?ę...
#zalesie #korposwiat
  • 56
@Kliko: @Massad: @BajerOp: z ta temperatura to trzeba jeszcze pamietac, że jak się siedzi przy komputerze i raczej jakoś specjalnie nie rusza - a praca przy komputerze tego nie wymaga przecież - to latwiej o odczucie chlodu.

Plus trzeba pamietac, ze klima nie ustala na sztywno temp. zadanej nastawami, a jedynie one wyznaczają graniczna od ktorej chlodzi/grzeje w zależności od wybranej opcji - czyli przy ustawionych na chlodzenie X*
@agaja: Ja spędzam większość czasu pracując przy komputerze (jak tylko nie jestem na spotkaniach) i wiem co mówię o temperaturze.
Moc wiatraka ma znaczeni jak siedzisz pod nim.

Moja dziewczyna jest zmarźluchem, ale rozumie, że faceci mają inną termikę i zabiera bluzę do pracy.

@apee: przy 18 stopniach zdarza mi się (często) być w krótkim rękawku i szortach.
Moc wiatraka ma znaczeni jak siedzisz pod nim.


@Massad: na cały pokój tez ma.
A pod wiatrakiem to jest rzeź,tu się zgodzę.

Jak dla mnie kluczem jest chęć współpracy ze strony wszystkich zainteresowanych - i tych, którym wiecznie za gorąco, jak i tych, ktorzy latwiej marzna :)
@agaja: Tylko ci którym jest za zimno mogą założyć bluzę, a ci którym jest za gorąco pocą się (i czasem mocno pachną), bo nie będą siedzieć półnago. Więc to zmarźluchy łatwiej mogą się znaleźć w strefie komfortu.
@Massad no ale jednak trzeba brać pod uwagę potrzeby grupy. Poza tym latem tolerancja na zimno spada. 18 stopni w marcu to ciepło, a pod koniec sierpnia biegun polarny ;-)
zamiast ustawić normalne 24 stopnie


@apee: Przy 24 to już się klimę włącza ( ͡° ͜ʖ ͡°). Najoptymalniej jest 19-21, powyżej już koncentracja spada, poniżej troszkę za zimno.
@apee: Ale dalej sugerujesz, że dla wygody części osób należ postawić inne w sytuacji gdzie nie mogą osiągnąć strefy i wydajnie pracować. Po prostu open-space jest kiepskim rozwiązaniem, bo nie da się dogodzić wszystkim w dużej grupie.
@gram_w_mahjonga nie roznisz się niczym od nich tylko w drugą stronę jesteś... Ty sobie wkrecasz jakąś #!$%@? zawiesine a im jest zimno w 20 stopniach.

A tak poza tym to klima nie chłodzi równomiernie w całym biurze. Ktoś będący blisko może naprawdę od tego chorować.