Wpis z mikrobloga

Mircy z #motoryzacja mam obecnie shell helix ultra 5w40, znika litr na 2tys, więc całkiem sporo, bo auto robi 2k miesięcznie.
Zmieniać na inny syntetyk valvo albo motula żeby sprawdzić czy od razu zmieniać klasę na coś gęstszego?
accord 1.8
  • 17
@lossiemkos89: nie ma wymienionych objawów. Olej po prostu jest przepalany a 500ml na 1kkm, gdzie auto jedzie głównie w trasie jest niezauważalne z zewnątrz.
ja pytam o olej a nie o remont ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krzemol: znowu sie boję, że będzie niedogrzany, to olej do troszke innego zastosowania, miałem go w innym aucie, gdzie jest wskaźnik temp. oleju i zimą zagrzać taki olej do tych 90* to na prawdę trudna sztuka( ͡° ͜ʖ ͡°)
Raczej się zdecyduję na jakiś lepsiejszy 5w40 valvo albo motula, zobaczymy co to da.
@sebawo wlej płukankę to może rozpuści poklejone pierścienie jak już,wymiana oleju nic nie da i nie wierzę że jak stoisz w korku na rozgrzanym to nie smrodzisz jak cholera ;),sprawdzałeś kompresję tego silnika ?
@sebawo: hehe, witam colege, accord 1.8 here, u mnie też podobnie, olej znika a nie dymi, choć ostatnio na przeglądzie diagnosta zauważył wyciek 'czegoś olejowego' więc wróciła mi nadzieja na poprawę =)