Wpis z mikrobloga

Apel do @blubi_su

Gdy wrzucałem filmik (https://www.wykop.pl/link/3800585/motocykle-sa-wszedzie/) nie miałem intencji, żeby obnażyć Ciebie jako oszusta. Nie wiedziałem nawet, że dzień wcześniej opisałeś ten wypadek na mirko i że w ogóle istniejesz. Chciałem po prostu wrzucić filmik mojego kolegi, gdzie widać, jak motocyklista wpieprza się w samochód.

Nie podoba mi się, że wszystko poszło w stronę hejtowania i obrażania Ciebie, natomiast doskonale wiesz, że gdybyś rozegrał tę sprawę uczciwie, to nic takiego nie miałoby miejsca. Masz jeszcze szansę, żeby wyjść z tego z twarzą.

Dlatego mam apel: idź na policję, wyjaśnij sytuację, weź winę na siebie, odkręć to, co nakłamałeś; zapłać za szkody, zachowaj się jak facet. Paru mirków wysłało pewnie zgłoszenia na policję/do ubezpieczyciela, więc uważam, że gdy pójdziesz sam, to dostaniesz najmniejszy wymiar kary. A np. za składanie fałszywych zeznań jest 8 lat. Ten Bogu ducha winien kierowca Passata, którego wkręciłeś, nie powinien za to płacić. I Ty doskonale o tym wiesz.

#warszawa #afera #motocykle #polskiedrogi #motomirko
  • 178
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czytam i nie kropka bo to że motor będzie jechał sobie poboczem i wyprzedzał sznur samochodów to nikt nie może się spodziewać dlatego bym nie przyjął mandatu i chciał sprawę do sądu i niech on to rozstrzygnie.


@frems: to masz inny przykład: dojeżdżasz sobie do skrzyżowania do drogi z pierwszeństwem (jednokierunkowej, jednopasmowej). Włączasz się do ruchu, tj. migacz w prawo, widzisz że nic z lewej nie jedzie, a kierunek jazdy
  • Odpowiedz
@pjp: Kierowca Passata jest współwinny, mówienie, że motocyklista w pełni ponosi odpowiedzialność jest trochę nad wyrost. Kierowca Passata skręca w miejscu nieodpowiednim, przerywana linia, gdzie można skręcać jest parę metrów dalej. Tak jak kierowca może powiedzieć, że nie widział motocyklisty, tak samo motocyklista może powiedzieć, że nie spodziewał się samochodu w tym miejscu, bo jest linia ciągła.
  • Odpowiedz
: ja dostałem trzy mandaty za

1 - przekroczenie linii ciągłej

2 - poruszanie się po poboczu

3 - wyprzedzanie z prawej strony

Kierowca samochodu dostał jeden - za nie zachowanie ostrożności.


@
  • Odpowiedz
@staryhaliny: ależ nie obrażam się, chodziło mi o taką sytuację, kto jest winny, przecież kierowca cinkłeczento mógł widzieć w lusterku to bmw...jednak to bmw zdaje się było winnym kolizji

''Kierowca pojazdu, który chce skręcić w lewo prawidłowo czyli odpowiednio wcześniej zasygnalizuje wykonanie takiego manewru, ma prawo przypuszczać, że po pasie dla przeciwnego kierunku jazdy nie porusza się żaden pojazd jadący w tą samą stronę co wykonujący manewr skrętu w lewo.
lubielizacosy - @staryhaliny: ależ nie obrażam się, chodziło mi o taką sytuację, kto ...
  • Odpowiedz
@staryhaliny: jak dla mnie to ewidentna wina motocyklisty, ale powinien o tym zdecydować sąd i tyle.

W kwestii obowiązków skręcającego podano tylko tyle:
Cytat:
(...) "wymóg zachowania szczególnej ostrożności, określony w art. 22 ust. 1 p.r.d., przez zmieniającego kierunek jazdy w lewo, nie obejmuje obowiązku upewnienia się w chwili wykonywania tego manewru, czy nie zajeżdża on drogi nieprawidłowo (z lewej strony) wyprzedzającemu go" (wyr. SN z dnia 1 grudnia 2005
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: ''Kierowca pojazdu wyprzedzającego, przed rozpoczęciem manewru wyprzedzania, musi brać pod uwagę istniejącą sytuację na drodze i dopiero po jej rozeznaniu i upewnieniu się, że istnieją ku temu warunki, może przystąpić do wyprzedzania. Jest on zobligowany do zachowania szczególnej ostrożności (ust. 2), a w zakres tego pojęcia - jak wyjaśnił Sąd Najwyższy - "wchodzi nie tylko czujna obserwacja sygnałów dawanych przez kierowcę pojazdu wyprzedzanego (kierunkowskazów, światła "stop"), ale także baczna
  • Odpowiedz
wine ponosi kierowca pasata


@PMV_Norway: No tak, przecież zawsze kierowca musi być winny i tylko od niego oczekuje się zachowania ostrożności i spodziewania się niespodziewanego. Kij, że motocyklista jedzie jak #!$%@?, łamiąc kilka przepisów i jest olbrzymim zagrożeniem dla innych uczestników ruchu - patrz w lusterka kierowco!
  • Odpowiedz