Wpis z mikrobloga

Apel do @blubi_su

Gdy wrzucałem filmik (https://www.wykop.pl/link/3800585/motocykle-sa-wszedzie/) nie miałem intencji, żeby obnażyć Ciebie jako oszusta. Nie wiedziałem nawet, że dzień wcześniej opisałeś ten wypadek na mirko i że w ogóle istniejesz. Chciałem po prostu wrzucić filmik mojego kolegi, gdzie widać, jak motocyklista wpieprza się w samochód.

Nie podoba mi się, że wszystko poszło w stronę hejtowania i obrażania Ciebie, natomiast doskonale wiesz, że gdybyś rozegrał tę sprawę uczciwie, to nic takiego nie miałoby miejsca. Masz jeszcze szansę, żeby wyjść z tego z twarzą.

Dlatego mam apel: idź na policję, wyjaśnij sytuację, weź winę na siebie, odkręć to, co nakłamałeś; zapłać za szkody, zachowaj się jak facet. Paru mirków wysłało pewnie zgłoszenia na policję/do ubezpieczyciela, więc uważam, że gdy pójdziesz sam, to dostaniesz najmniejszy wymiar kary. A np. za składanie fałszywych zeznań jest 8 lat. Ten Bogu ducha winien kierowca Passata, którego wkręciłeś, nie powinien za to płacić. I Ty doskonale o tym wiesz.

#warszawa #afera #motocykle #polskiedrogi #motomirko
  • 178
  • Odpowiedz
manewr skrętu musi być poprzedzony obserwacją


@tosyu: ale to działa w obie strony. Manewr wyprzedzania (także poboczem) musi być wykonywany z zachowaniem szczególnej ostrożności, o czym mówi art. 24.2. PoRD. Blubi jechał nielegalnie poboczem, Passat nielegalnie skręcał przez ciągłą, więc obaj panowie powinni w swojej lekkomyślności obserwować otoczenie.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Jezdzac nawet do i z pracy musze obserwowac pobocze po obu stronach. Nic nowego. Obserwacje takie nie raz uratowaly mi pojazd bo mialem czas na reakcje a wierz mi ze zwierzyny u mnie jest oporowo.
#!$%@? po raz kolejny pisze ze Blubi #!$%@? sprawe i tyle.
  • Odpowiedz
W mojej ocenie blad jaki popelnil motocyklista to predkosc z jaka jechal poza droga, a jak wiadomo nie ma zakazu takiej jazdy.


@PMV_Norway: Komu #!$%@? wiadomo? Jak nie ma zakazu takiej jazdy skoro w Polsce jest zakaz wyprzedzania z prawej strony jak nie ma wydzielonych pasow z przerywanymi liniami? Tu #!$%@? masz w ogole prawo jazdy?
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: komentarz wywaliłem, bo w sumie zmęczony jestem dyskusją i nie wiem, po cholerę go wklepałem, ale - gdy jadę przez las, uważam na zwierzynę. Gdy jadę przez miasto - na pieszych i rowerzystów, gówniaki etc. Ale nie wypatruję dzieci grających w piłkę w lesie i nie skupiam uwagi na ruchu w krzakach w mieście, bo wiem, że jeleń z nich nie wyleci.

Nie da się cały czas utrzymywać podwyższonej
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Dochodzimy powoli do sedna problemu.
No z tym wyskakujacym jeleniem w miescie tez moze byc roznie, bo moze nie jelen a pies, czy nawet dzik, no mniejsza o wiekszosc.
Powiem, ze mimo iz sam zwracam uwage przy zmianie kierunku, tez nie przewidzialbym, ze Blubi #!$%@? poza droga z prawej strony, pewnie bym go wypatrzyl, ale smialo moge zalozyc, ze zapewne za pozno.
Przy wyjezdzie moze by bylo lepiej niz
  • Odpowiedz