Wpis z mikrobloga

#feels #zalesie #pytanie #kiciochpyta #wesele
ehh moja rodzina to jednak #!$%@? jest xD
Wczoraj napisala do mnie kuzynka z pytaniem ile planuje dac w koperte na wesele bo liczy czy jej sie zwroci :D sms wyglądał na uniwersalny i hurtowy. Ja troche wtf bo przeciez dalam jej jasno do zrozumienia co mysle o zabawie na jej weselu i powinna wiedziec ze mnie nie bedzie. Uwierzcie mi, na poczatku sama myslalam ze to marnej jakosci zarzutka ale wywiazal sie taki dialog:
K- kuzynka, M - czyli ja czytli Mango ;)

K: Hej, mamy do Was pytanie. Ile planujecie dać nam w koperte na wesele? Przepraszam, że tak bezpośrednio ale liczymy z Adriankiem, czy nam sie impreza zwroci
M: ? Nic. Przecież nie ide
K: Jak to? Przecież mamy potwierdzone, że będziesz, pojutrze jest impreza i nie możemy już zmienić liczby gości. Mam nadzieje, że zartujesz
M: A kto Ci niby to potwierdzil? Myslalam ze wyrazilam sie jasno. Nie żartuje
K: No Twoja mama nam mowila ze bedziesz.
M: A od kiedy to moja mama decyduje, gdzie mam isc a gdzie nie? xD (nie moglam sie powstrzymac z tym xD ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
K: No myślałam, że z nią to uzgadniałaś. No to nie wiem jak w takim razie to załatwisz (sukienka, fryzjer itd.) ale mogłabyś przyjść. Głupio, żebyś dała pieniądze i nie przyszła na wesele
M: Nie mam zamiaru ani przychodzić na wesele ani dawać żadnych pieniędzy maleńka ;)
K: Chyba sobie ze mnie jaja robisz w tym momencie. Masz to jakoś rozwiązać i nie interesuje mnie jak!
M: No pozdro

Po wszystkim oczywiscie zadzwonilam do matki spytac co sie tu odjaniepawla i potwierdzila wersje mojej siostry - w sensie ze potwierdzila moja obecnosc. Troche sie poklocilysmy ale o tym chyba napisze po weekendzie, bo tez ciekawa #logikarozowychpaskow wyszla z mojej mamy

W sumie mam mieszane uczucia jak już ochłonełam bo o ile wiem, że na wesele się nie wybiorę na pewno o tyle mają za mnie zapłacone i się zastanawiam czy może faktycznie nie spytać ile ich kosztowałam i nie przelać im tej kasy - tak, żeby po prostu wyszli na zero. Nie chciałabym ich narażać na jakieś koszta z mojej strony.
Co myślicie?
___________________________________________________________________________________
#opowiescimango - chcesz byc na bieżąco? OBSERWUJ :-)
MangoZjem - #feels #zalesie #pytanie #kiciochpyta #wesele 
ehh moja rodzina to jedna...

źródło: comment_ZQTAvJfNLKUe6nwx1ramoP4x2lKwUL6Q.jpg

Pobierz

Powinnam zwrócic kuzynce pieniądze za moje "krzeselko" na weselu?

  • Tak 9.4% (586)
  • Nie 90.6% (5671)

Oddanych głosów: 6257

  • 272
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MangoZjem: Idąc tropem myślenia Twojej kuzynki wychodzi na to, że wisisz mi hajs za kubełek z KFC...
Zamówiłem dwa bo myślałem, że będziesz ale Cie nie było, a chcę wyjść na zero :D
  • Odpowiedz
@MangoZjem: jakbym ja dostał takiego smsa od młodych to (zakładając że miałem plan iść) planowana kwota by się drastycznie zmniejszyła. Ciekawe ilu gości myśli podobnie :)
Co za kretynka z tej kuzynki...

@benzdriver: zauważyłem jeszcze ciekawą zależność, im dana osoba bliższa(czy to pokrewieństwo czy stopień zażyłości) tym bardziej prawdopodobne użycie zamiennika siostra/brat, dalszych kuzynów i bliższych których się nie lubi bardzo rzadko określa się mianem siostra/brat
  • Odpowiedz
@Amadeo95: nawet nie musi byc generator ;) wystarczy kogos zaangazowac w wymiane smsow i zmienic jego nazwe kontaktu :P dlatego uznalam to za malo wiarygodny dowod :P
@Docnt: poczytaj komentarze, tam masz rozwiazanie tego niewiarygodnego zjawiska ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@MangoZjem: pewnie będę w mniejszości ale spytaj się jej ile płacą za osobę na sali i dokładnie tyle jej przelej, oczywiście jeśli nie jest to dla Ciebie wyzwanie finansowe. Na przyszłość nie będzie miała prawa prawić Ci morałów, a Ty przynajmniej wiesz z kim masz do czynienia. Jeśli natomiast wypomni Ci kiedyś, że jeszcze inne koszty poniosła np. orkiestrę, sukienkę itp to jej powiesz, że i tak by musiała te
  • Odpowiedz
@MangoZjem: powiem tak - grubo. I nie mam tutaj bynajmniej na myśli Ciebie. Panna (wkrótce Pani) Karynka już na życiowym starcie wykazuje ogromnie roszczeniową postawę. Dam Ci jedną radę - bądź blisko nich w życiu, a dostarczysz nam wielu ciekawych historii na mirko ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
jakbym ja dostał takiego smsa od młodych to (zakładając że miałem plan iść) planowana kwota by się drastycznie zmniejszyła. Ciekawe ilu gości myśli podobnie :)


@darthbob: do tej pory mi się nie mieści w pale, że ktoś może robić wesele z nadzieją, że mu się zwróci.
Po takim pytaniu też napisałbym, że dam 50zł. Albo jakiś prezent. Taki, który będzie najbardziej nieprzydatny. Nie wiem, #!$%@?, poradnik savoir vivre. xD Może
  • Odpowiedz