Wpis z mikrobloga

Omlet- 2 jajka, dwie łyżki mleka, dwie łyżki maki ryżowej lub kokosowej lub kukurydzianej (u mnie ryżowa).
Sos- pol awokado, pol banana, trochę jogurtu naturalnego. Smażymy na oleju kokosowym.
Migdały i borówki do posypania i mamy świetne niskokaloryczne śniadanie.

Mirki, zachęcam do zmiany swoich nawyków żywieniowych. Tradycyjne ciężkostrawne i wysokokaloryczne zamieniam na lekkie alternatywy. Mam mnóstwo wspaniałych przepisów na niskokaloryczne zamienniki tradycyjnych potraw, ciast, fastfoodow. Bylibyście zainteresowani abym wrzucała pod swój tag przepisy? Dzięki tym zamiennikom jesteś w stanie zrzucić trochę sadełka bez większego wysiłku:)
#dieta #chudnijzwykopem #jedzenie #mikrokoksy #gotujzwykopem #chudnijzmultipla
Pobierz wyindywidualizowanablondmultipla - Omlet- 2 jajka, dwie łyżki mleka, dwie łyżki maki ...
źródło: comment_ktODBD2WR4PRtgTiyuD7LToqntsCSsoE.jpg
  • 46
@koniarek: Kwestia Smaku zawsze spoko ;-) chociaż do omleta zawsze lubię oddzielnie ubić białka, a potem dodać do nich pozostałe skladniki. Po takim zabiegu omlet rośnie bardzo puszysty.
mnie to cholernie wkurza. Olej kokosowy jest taka sama moda jak dieta bezglutenowa. Niech do dupy se naleją tego oleju. Ja zostaje przy maśle klarowanym lub przy smalcu.


@koniarek: Już ci wyjaśnili dlaczego olej kokosowy jest dobry do smażenia, ale jest jeszcze coś: lekki posmaczek kokosa, którego nabierają smażone na tym produkty. Do jajecznicy czy mięsa masło klarowane/smalec jak najbardziej, ale do placków/omletów/innych rzeczy na słodko - tylko kokos.
@Marmite: Posmak kokosa ma tylko nierafinowany olej kokosowy - który totalnie nie nadaje się do smażenia (jak żaden nierafinowany olej) bo ma małą temperaturę dymienia.
Ten który się nadaje do smażenia to rafinowany olej kokosowy - który nie ma ani smaku ani zapachu.
@MinnieMouse0: ja tam się kłócić nie zamierzam, bo się nie znam, więc powtórzę tylko co na ten temat sądzi moja dziewczyna, która temat ogarnia lepiej: kokosowy ma temperaturę dymienia dość wysoką (180 stopni), czyli w trakcie smażenia (150-200) mogą ale nie muszą powstać tłuszcze trans, podczas gdy rafinacja jest przeprowadzana w wysokiej temperaturze więc w rafinowanym na 100% te tłuszcze są. Dodatkowo rafinacja pozbawia olej kokosowy wszelkiego dobra, m. in. przeciwutleniaczy