Wpis z mikrobloga

Jest tutaj ktokolwiek kto zmagał się z nadmiernym napięciem mięśni?
Mowie o takim na prawdę konkretnym napieciu (np trzaskajace biodro, np ten test wykonywał na 30 stopni: https://en.m.wikipedia.org/wiki/File:Straight-leg-test.gif, itp.). Mam mega przykurczone miesnie, nie wiem co jest tego przyczyną, prawdopodobne takie geny, do tego dużo siedze, i ogolnie odczuwam mocny ból w odcinku ledzwiowym(prawdopodobnie przez te przykurcze moje biodra źle się układają, przez co bolą mnie ledzwie, mam wstępny etap dyskopatii). Czy ktokolwiek miał jakiś podobny problem? Nie wiem już jak go rozwiązać, rozciagam sie, z miesiąc temu na jogę sie zapisałem, ciut lepiej z tym zakresem, ale plecy dalej bolą, nie wiem czemu szczególnie po nocy jestem mocno przykurczony.
Rzuciłem aktualnie sport, a ćwiczyłem zawsze.


#pomocy #fizjoterapia #mirkokoksy #plecy #biologia #lekarz #neurologia #silownia #crossfit #zdrowie #medycyna #kiciochpyta #nfz
  • 8
@Zolek: nie nie.. fizjoterapeuta. jeśli dużo siedzisz, to większość Twoich mięśni jest "leniwa". Inne mięśnie, które jeszcze dają radę kompensują pracę tych słabych aby utrzymać stabilizację sylwetki (żebyś nie spadł teraz z krzesła)

Trzeba wzmocnić słabe mięśnie i rozmasować te spięte

Plecy mogą boleć bo pośladkowy wielki stabilizujący biodro jest osłabiony od siedzenie w związku z tym jego pracę wykonuje gruszkowaty, który ma to szczęście przebiegać w bezpośrednim sąsiedztwie nerwu kulszowego