Wpis z mikrobloga

#informatyka #studia #zaoczne #niestacjonarne #ssgw #pjatk #pjwstk #java #javascript
Siemka, pracuję już jako front-endowiec i chcę rozpocząć studia informatyczne na jedne z tych uczelni: SGGW lub PJATK. Która uczelnia lepsza i dlaczego? PJATK odstrasza mnie tym, że w ciągu 4 lat będę musiał zapłacić ok. 12k PLN więcej niż na SGGW i nie jestem pewien czy to jest warte. Ewentualnie polecicie inny kierunek studiów, który warto połączyć z Informatyką.
Thx
  • 6
  • Odpowiedz
1. Dla papieru
2. Mieć zaparcie i nauczyć się back-endu, chce zostac full-stackiem w przyszlosci
3. Łyknąć podstaw przedmiotów i zagadnień takich, do których samemu ciężko dojść
4. W pracy front-endowca ciężko nauczyć się algorytmów, sieci neuronowych itd
  • Odpowiedz
@Hatespinner: Niby spoko, ale czemu pominąłeś kolejne 3 podpunkty, a skupiłeś się tylko na 1? :D Po prostu wiem, że umiejętności w tym zawodzie są #1, potem papier, a on może pomóc w awansach lub dostaniu się do prestiżowych firm.
  • Odpowiedz
@wjureczka: Bo jak kończysz studia to i tak nic nie umiesz, więc to nie ma znaczenia czego cię tam uczą. W oczach pracodawcy, który cię weźmie po tym ostatnim roku będzie ważne może z czego obroniłeś pracę dyplomową.
Jeżeli myślisz, że na studiach zdobywa się umiejętności, to szczerze lepiej ucz się na jakichś kursach z neta.
  • Odpowiedz