Wpis z mikrobloga

Tak myślę że z Polakami w UK jest trochę tak jak z tymi potomkami murzynów w USA.
Tam po prostu wyjechał w większości najgorszy i najsłabszy sort, co się w kraju nie potrafił ogarnąć.
Stąd taka opinia o Polakach w UK.
  • 59
  • Odpowiedz
@Aiko18: no nie no, fakt, to zmienia sporo, skoro twój stary jest chirurgiem, a ty się znowu chwalisz jakimś tam adresem i dzielnicą, nom faktycznie- wartościowy z ciebie człowiek. Przepraszam, oceniłem zbyt pochopnie xDDDD
  • Odpowiedz
@Aiko18: nie głupi i nie mściwy, po prostu mireczek, a ty się za bardzo wczuwasz i jesteś po prostu lekko mało inteligentny- spox to nie twoja wina ;D
  • Odpowiedz
@inzynier_robert: a może po prostu ewoluowali na Grażyne i Janusza, albo podstażałą Karyne i "Brajanek, tata jest teraz na wczasach w ZK Mokotów i nie wróci zbyt prędko, więc zamknij się i idź do babci, bo mamusia się maluje i leci szukać ci nowego taty"
  • Odpowiedz
@WidarX: po pierwszj fali gdzie wyjechali ludzie znajacy angielski (czyli automatycznie jakis wyzszy poziom osiagneli, cos wiecej niz zawiasy jak w wiekszosci pozniejszej fali), potem wszelkiej masci patusy psujac opinie o naszych rodakach (wielu z pierwszej fali zrobilo na nich biznesy, czesc wrocila do kraju bo nie chcieli byc traktowani jako gorszy sort). Obecnie od jakiegos czasu trwa drenaz mozgow i wyjezdzaja specjalisci wysokiej klasy, szukajacy po prostu lepszyh zarobkow i
  • Odpowiedz
@WidarX: Ciężko podpinać wszystkich do jednego worka, bo znam sporo osób które wyjechały po prostu z braku perspektyw, ale też z drugiej strony moje osiedle w latach 1990 - 2000 było uznawane za dość niebezpieczne - spora ilość podejrzanych typów, narkotyki, ogólne problemy z policją. Tak po tym wielkim bumie na wyjazdy za granicę - głównie UK i Irlandia to osiedle nagle zrobiło się spokojniejsze, 90% osób podejrzanych zniknęło na przełomie
  • Odpowiedz
@WidarX po moich znajomych z fb to głównie patusy wyjechały. U nas jedyne na co mogli liczyć to tyrka w biedrze za grosze. Tam też mają jakąś tyrke ale zarabiają trochę więcej.

Patola + wieksza kasa to większa patola w wielu przypadkach. Np taki daniel magical, 30 tysięcy donejtow zebrał a nadal żyje jak menel.
  • Odpowiedz
@WidarX Myślę, że trochę #!$%@?, żeby strollować wykopową emigrację.
Są sobie Seba i Mati - klasyczne patusy z Polski powiatowej, którzy żyją jak robaki i nie mogą zaspokoić swoich podstawowych potrzeb życiowych bez uciekania się do przestępstw.

Pewnego dnia Seba stawia wszystko na jedną kartę, kradnie mamie pół renty "na start" i #!$%@? do Jukeja. Tam wykonuje prace poniżej godności Brytoli, ale nie uwłaczające człowiekowi. Ma szansę zacząć żyć normalnie. Może nawet
  • Odpowiedz
@WidarX: taka prawda xd ja akat znam tych patusow co ode mnie z osiedla powyjezdzali i od razu zrobilo sie bezpieczniej moze tylko za wyjatkiem niektorych tygodni lata kiedy przyjezdzaja "do rodziny"
  • Odpowiedz