Wpis z mikrobloga

Jeśli miałbym wymienić jakiś pozytyw siedzenia na tym portalu to zdecydowanie byłoby to wyleczenie mnie z prawactwa. Tak zakompleksionej i oderwanej od rzeczywistości, robiącej sobie problemy z dupy grupy nie ma nigdzie chyba. Aż w końcu coś u mnie zaskoczyło, że nie chce mieć z takimi ludźmi nic wspólnego

A bywały czasy, że siedziałem ze znajomym i podniecaliśmy się wywiadami Bosaka i Korwina, jak to nie masakrują kolejnych lewaków xD

#bekazprawakow #wykop #polityka
  • 140
No jakim #!$%@? trzeba być zjebem aby być prawakiem xD Gratuluje dołączenia do jasnej strony mocy.


@KochanekAdmina: O #!$%@? jakim trzeba być zjebem, żeby myśleć, że da się dekady zacofania gospodarczego ominąć kopiowaniem przepisów krajów bogatych. Rozumiem, że jak ja mam się stać bogatym, to muszę #!$%@?ć jutro 10 tysięcy na nowy zegarek, bo przecież żaden bogaty nie chodzi z jakimś biedackim za tszy stuwy, prawda, lewaku?
@Kiedys_Mialem_Fejm: ja tez byłem zwolennikiem korwina tylko oprócz jego hasełek nie rozumiałem praktycznie nic, dopóki nie zacząłem oglądać wykładów Jordana Petersona. Coraz bardziej widać to po moich wypowiedziach ktore są bardziej zwięzłe, oparte na przykładach i wiele z nich mogę obronić. Polecam bardzo wrzucam regularnie we wpisach materiały z nim i polecam ten ostatni z wykładu na Harvardzie. Ostrzegam tylko ze Peterson to jest droga w jedna stronę bez powrotu jak
@Kiedys_Mialem_Fejm: o wykopie mozna mowic wiele, ale gdyby nie mirko to pewnie nadal bylbym prawackim zwierzakiem. Przygladalem sie dyskusjom prawacko-lewackim(tak naprawde prawdziwych lewakow na wykopie jest zaledwie garstka) i sukcesywnie zdzieralem z siebie prawacki pancerz chitynowy. Paru ogarnietych uzytkownikow, ktorych szanuje jak papieza wielkiego polaka, zrobilo na mnie wrazenie swoim opanowaniem i stylem prowadzenia dyskusji. Nagle prawackie krzyki tracily swoja moc i zaczely liczyc sie fakty, ktore dla robakow po zarowno
@Kiedys_Mialem_Fejm: mi pomogło głównie czytanie reddita i hackernews. Fajnie zobaczyć społeczności, w których polskie prawo i lewo byłoby praktycznie nierozróżnialne i traktowane sumarycznie jako "far right". Poszerza się człowiekowi perspektywa.

Szczególnie silny dysonans poznawyczy jako prawak poczułem, jak zacząłem czytać posty Elona Muska, Paula Grahama i innych słynnych biznesmenów ery dotcomów, i były one (w polskich kategoriach) skrajnie lewackie :)
@KochanekAdmina: Akurat 500 plus sporo zmieniło, bliska znajoma prowadzi stację Orlenu i gdy przychodzą to narzekają że za 2k to im się nie opłaca pracować bo na dwójkę dzieci dostaną 1k więc różnica 1k to sie nie opyla cały miesiac chodzić. Druga sprawa to my dorabiamy się dopiero od 25 lat więc nie ma co porównywać z zachodem bo to nie ten poziom.