Wpis z mikrobloga

Jeśli miałbym wymienić jakiś pozytyw siedzenia na tym portalu to zdecydowanie byłoby to wyleczenie mnie z prawactwa. Tak zakompleksionej i oderwanej od rzeczywistości, robiącej sobie problemy z dupy grupy nie ma nigdzie chyba. Aż w końcu coś u mnie zaskoczyło, że nie chce mieć z takimi ludźmi nic wspólnego

A bywały czasy, że siedziałem ze znajomym i podniecaliśmy się wywiadami Bosaka i Korwina, jak to nie masakrują kolejnych lewaków xD

#bekazprawakow #wykop #polityka
  • 140
  • Odpowiedz
To, że jakaś osoba ma jakieś poglądy nie dodaje żadnej wartości do dyskusji o ile te poglądy nie są poparte argumentami.


@Robol: dyskusja była na temat "czemu zmieniłem poglądy na bardziej lewackie", a nie na temat "czy dochód podstawowy jest OK". U mnie zaczęło się od tego, że zobaczyłem kontrprzykłady na stereotypowe myślenie "lewacy to idioci".

Dalej nie rozumiesz? Zanim zaczniesz u ludzi szukać błędów myślowych poćwicz czytanie ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
Bardziej chodzi mi o to, że wbrew stereotypom - wielu z najmądrzejszych i najefektywniejszych biznesmenów to (w polskim rozumieniu) - lewacy.

@tell_me_more: i ja Ci odpowiadam na to, że to, że Graham/Musk mają jakiś pogląd, nie implikuje, że mają rację. Często celowo manipulują, jak Musk, opinią publiczną dla własnych korzyści. Np. taki Musk z jednej strony uśmierca zawód kierowcy automatyzując ten zawód, a z drugiej strony proponuje dochód gwarantowany. Myślisz,
  • Odpowiedz
@Robol: dziękuję za odniesienie się do tematu po 5 komentarzach :)

Np. taki Musk z jednej strony uśmierca zawód kierowcy automatyzując ten zawód, a z drugiej strony proponuje dochód gwarantowany. Myślisz, że interesuje go jakiś interes społeczny?


wyeliminowanie niepotrzebnych kosztów (np. pracy kierowców) jest w interesie społecznym. Dochód podstawowy jest jednym ze sposobów na ograniczenie krótkotrwałego negatywnego wpływu tej zmiany na rynek pracy. Można się kłócić, czy najlepszym sposobem. W każdym razie wraz z postępem technicznym wyeliminowanie tych kosztów jest nieuniknione, i nieważne, czy zrobi to Musk, Uber, Google, czy jakiś Chińczyk. To akurat nie lewactwo, tylko podstawy ekonomii. Popatrz na tych wszystkich biednych stajennych, których Ford i Benz pozbawili pracy :) A taki np. proces Habera-Boscha to już w ogóle zmniejszył ilość rolników w populacji z powyżej 30% do poniżej 5%. Zbrodniarze
  • Odpowiedz
@tell_me_more: To czy dochód gwarantowany jest dobry dla ekonomii czy nie jest nie ma najmniejszego znaczenia w kontekście tego czy jest to złodziejstwo czy nie.

Kradzież to lewactwo. Nie na darmo mówi się, że jeżeli ktoś jest lewakiem to jest albo złodziejem, albo idiotą wierzącym w kłamstwa wygadywane przez lewaków.

Partie "prawicowe" też mogą być lewackie wg tych definicji, więc definicje się nie wykluczają. Jeżeli ktoś jest złodziejem z prawej
  • Odpowiedz
@tell_me_more: jeżeli opieramy się na wspomnianej wyżej definicji, że lewak jest albo złodziejem albo wierzy w głupoty wygadywane przez lewaków to nawet ten, który nie kradnie może być postrzegany jako paser w procederze złodziejstwa. Cały czas się poruszamy w kontekście tej definicji. Bo niby gdzie się zrodziło to pojęcie jak nie na wykopie?

Więc mówienie, że ludzie poza wykopem źle postrzegają pojęcie "lewactwa" jest błędne. Bo definicja lewactwa została wymyślona
  • Odpowiedz
  • 4
@Kiedys_Mialem_Fejm: a ja tutaj dostrzegłem, jak #!$%@? ludźmi są lewacy i zacząłem oglądać Kowalskiego i Bosaka, mowię serio, nie parodiuje twojej wypowiedzi, lewactwo to ułomność umysłowa


Nazywaj jakieś poglądy ułomnością umysłową, jako przeciwieństwo przedstawiaj Kowalskiego.
  • Odpowiedz
@tell_me_more: Miało być:
*Więc mówienie, że ludzie NA wykopie źle postrzegają pojęcie "lewactwa" jest błędne. Bo definicja lewactwa została wymyślona właśnie tutaj.
  • Odpowiedz
@Robol: znowu zmieniłeś temat, żeby tylko nie przyzanć mi racji. Niech Ci będzie, możemy pogadać i o tym, ale nie myśl, że nie widzę Twoich tanich tricków.

Jeśli wg wykopu lewactwo to kradzież, to definicja lewactwa wg wykopu jest wewnętrznie sprzeczna, bo nie wszystkie partie centro-prawicowe uznawane za lewactwo przez wykop kradną lub popierają kradzież.

Swoją drogą jest to kolejny prosty sposób na doświadczenie dysonansu poznawczego i rozpoczęcie procesu leczenia się z "prawicowej"
  • Odpowiedz
Jeśli wg wykopu lewactwo to kradzież, to definicja lewactwa wg wykopu jest wewnętrznie sprzeczna, bo nie wszystkie partie centro-prawicowe uznawane za lewactwo przez wykop kradną lub popierają kradzież.

*centro-lewicowe jak rozumiem (typo).

@tell_me_more: przykro mi, że oficjalny rzecznik nie ustabilizował linii wykopu i każdy nielicencjonowany prawak może nazwać każdego lewakiem. Mam nadzieję, że w końcu przejdzie ta nowelizacja i wyzywać od lewaków będzie można tylko z certyfikatem prawaka.
  • Odpowiedz
Jak miałem ledwo ponad pełnoletniość, gdy zacząłem wierzyć w te pierdoły na wykopie, tak teraz z tego się śmieję i każdy kto ma więcej niż jakieś 25-30 lat w to wierzy 100% to chyba jest kretynem.
  • Odpowiedz
@tell_me_more: tak samo jak wiele innych pojęć, które najpierw były używane inaczej, a później inaczej. To akurat pojęcie, które tutaj się używa ma dosyć określoną definicję, było budowane przez lata za pomocą dyskusji politycznych pod filmami politycznymi, zwykłym flamem i trollingiem. Mówienie teraz, że ma inną definicję niż ma jest po prostu absurdalne. Oczywiście, nie bronię Ci tego robić. Po prostu się licz z tym, że czasami mogę to skomentować.
  • Odpowiedz