Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki, chce Was przestrzec. Zawsze, ale to zawsze mówcie lekarzowi o wszystkich lekach jakie bierzecie, dopytujcie jego oraz farmaceutów o interakcje, nawet jesli im się nie chce, albo Wy sie spieszycie.

Od kilku dni meczy mnie alergia z napadami kaszlu, wiec poszłam do lekarza po cos przeciwalergicznego. Spieszyłam sie do pracy i... Zapomniałam wspomnieć o przyjmowaniu leków przeciwdepresyjnych. W efekcie dostalam leki, których równoczesne przyjmowanie może prowadzić do zespołu serotoninowego. W każdy razie mam dzień wyjęty z życia - trzesiawa, zaburzenia czasu i świadomości, bol głowy i lęki. To moja wina, na szczęście skończyło sie to wszystko dobrze, ale moglo być zupełnie inaczej. Pilnujcie sie Wykopki i nie lekceważcie nawę "głupiego" syropu na kaszel.

#zdrowie #medycyna #depresja #alergia #truestory
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mala_rybka:

Ponadto nie wypowiadam sie fachowo o interakcjach, a jedynie informuje o czym sie dowiedziałam. W związku z tym ten argument również jest nietrafiony.

To o czym się właściwie wypowiadasz? O tym, że leki mają interakcje? Niesamowite...

Pisałaś o zespole serotoninowym, wyliczałaś objawy zespołu serotoninowego w kontekście leków które (niezwykle rzadko) mogły u Ciebie zespół serotoninowy wywołać, a teraz udajesz Greka i twierdzisz, że nie, tak nie było. W takim razie co to
  • Odpowiedz
@Gluptaki: Byla informacja o możliwych interakcji z MAO. A poza tym po odstawieniu Acodinu objawy minęły, następnego dnia było juz ok. Dziękuję Mirku :).

@Puter lekarz jest staruszkiem i chyba nawet nie ma komputera w gabinecie. Na pewno go nie używa.
  • Odpowiedz
@Dutch: ponoszą Cię emocje :). Pozdrawiam i żegnam.

@Puter: nie ode mnie to zależy, ale pewnie masz rację. Nie chce wypowiadać sie o kompetencjach lekarza, bo nie mam wiedzy żeby go oceniać.
  • Odpowiedz
Żona ma wrodzoną wadę serca i jest pod ciągłą kontrolą teoretycznie, ale po paru latach widzi jaka jest różnica. Ostatnio pani kardiolog lvl 150 powiedziała jej że nie przyjmie bo jest zmęczona. Była zapisana a bez leków ciężko jej funkcjonować - zajebiście nie ?Starsza pani jest zmęczona więc pacjencie s--------j?Polska
  • Odpowiedz
@dr_Batman: to oczywiście prawda. Tylko ilu jest pacjentów, którzy na nic się nie leczą i nie biorą żadnych leków. No chyba, że na cukrzycę, no na nadciśnienie też przyjmuję itd. itd.
  • Odpowiedz