Wpis z mikrobloga

Warto czekać z seksem do ślubu? Spotykam się z moją dziewczyną od roku, ja mam 19 lat, ona 18. Wczoraj rozmowa zeszła na te tematy i powiedziała, że chce zaczekać. Ogólnie nie mam dużego parcia i myślę, że te 3-4 lata mógłbym przeczekać bez większych problemów, ale czy warto? Nieźle się dogadujemy i myślę, że to może być to, ale wiadomo jak to czasami bywa...

#seks #zwiazki #logikarozowychpaskow #firstworldproblems
  • 138
@shaky777: 3/4 lata? chcesz się z nią żenić w wieku 22 lat? XDD

Imo nie warto. Nie rozumiem tego typu poglądów, a seks jest zbytnio gloryfikowany.
Ona ma prawo do takich poglądów, ale ty ich ewidentnie nie podzielasz. Każde z Was ma rację, ale być może lepiej by było, jakbyście byli w osobnych związkach z podobnymi przekonaniami.

Na Twoim miejscu bym sobie nie marnowała kilku lat życia na frustrację i nie
@shaky777: Głównie aspekt materialny. Na studia idziecie? Jak tak, to raczej życie za drobne od rodziców na jedzenie albo biedapensja w gównopracy.
A jak nie idziecie, to też do tego wieku się raczej ludzie wiele nie dorabiają, o ile w ogóle.
A małżeństwo to już duża odpowiedzialność, trzeba mieć gdzie mieszkać, mogą się pojawić dzieci i przydałaby się stabilność finansowa. Miłość miłością, ale się jej do garnka nie włoży i auta
@shaky777: Ogólnie to każdy niech do ślubu podchodzi jak chce, jak ktoś chce to niech bierze, sama znam osoby które w podobnym wieku brały ślub(nie wpadka) i jak na razie są dalej razem ale nie oszukując się -
1. Jest to Twoja pierwsza miłość(albo i zauroczenie). Nie życzę nikomu źle, ale rozwód a zerwanie związku to trochę dwie inne sprawy, a w takim młodym wieku często nie wie się jeszcze co
@shaky777: to jest złego, że osoba w wieku 16 lat, 18 lat, 20 lat i 22 lat to są cztery zupełnie inne osoby.
Gimnazjalista z dziecinnymi przekonaniami
Licealista uczący sie co to znaczy nie byc dzieckiem
Student po raz pierwszy w pełni wolny
Dorosły który zaczyna stawać na swoje własne nogi i naprawdę być w pełni niezależnym obywatelem.

Dopiero jak sie przejdzie wszystkie te stopnie to ma to sens.
@shaky777: Ja bym poczekał bo

Beka z ruchania- jak #!$%@? to w ogóle można to robić przecież to jest tak prymitywne że ja #!$%@?. Jakies #!$%@? dziwne frykcyjne ruchy w tą i z powrotem robione kawałkiem odstającego mięsa którym na co dzień się sika i wkladanie go w obleśną samicza szparę oblepioną obrzydliwym śluzem, no #!$%@?, jeszcze do tego jakieś pozycje, zabawki, wibratory, kajdanki gra wstępna, przebieranie się za jakieś postacie
Katolicyzm to nie tylko brak seksu przed ślubem.


@wysuszony: owszem, to tez pewne ograniczenia po ślubie, ale seks w małżeństwie jest kwestia ważna i traktowany jest jako jego niezwykle ważny element. Proponuje wejść do dowolnej księgarni katolickiej i znajdziesz tan mnóstwo książek właśnie odnośnie tego aspektu związku. Jak pracowac nad ciagla namietnoscia, nad związkiem. Polecam również zerknac na książki o.X.Knotza.
Jedyny haczyk to kwestia otwartości na życie rozumianej jako sprzeciw wobec
potrzebę można czuć. Ale można jej też nie realizować od razu


@agaja: nie mówimy od razu a o co najmniej 4 latach. Może jestem nienormalny ale nie umiem sobie wyobrazić czucia tej potrzeby i przez 4 lata trzymanie szklanej ściany.

To "#!$%@?" to nie kwestia religii.

a twierdziłem coś takiego? to jest implikacja w jedna stronę, te z bardzo niskim libido chętnie będą trzymać rygorystyczne nakazy.

Jak można nie lubić bliskości
@shaky777:
Beka z ruchania- jak #!$%@? to w ogóle można to robić przecież to jest tak prymitywne że ja #!$%@?. Jakies #!$%@? dziwne frykcyjne ruchy w tą i z powrotem robione kawałkiem odstającego mięsa którym na co dzień się sika i wkladanie go w obleśną samicza szparę oblepioną obrzydliwym śluzem, no #!$%@?, jeszcze do tego jakieś pozycje, zabawki, wibratory, kajdanki gra wstępna, przebieranie się za jakieś postacie #!$%@? ruchanie to jakiś