Wpis z mikrobloga

Oto lista 100 najlepszych gier RPG wszech czasów według GameInformer, czyli jak widzi temat profesjonalna prasa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lista:

100. Torment: Tides of Numenera

99. Dragon Quest III

98. Vampire: The Masquerade - Bloodlines

97. Dark Cloud 2

96. Lost Odyssey

95. The World Ends With You

94. Golden Sun

93. Pillars of Eternity

92. Tactics Ogre: Let Us Cling Together

91. Bastion

90. Panzer Dragoon Saga

89. Tales of Symphonia

88. Radiata Stories

87. Vagrant Story

86. Pools of Radiance

85. Might & Magic: World of Xeen

84. Horizon: Zero Dawn

83. Xenoblade Chronicles

82. South Park: The Stick of Truth

81. Destiny

80. Odin Sphere

79. Dragon's Dogma

78. Wasteland

77. Radiant Historia

76. Ultima IV: Quest of the Avatar

75. Shadow Hearts: Covenant

74. Monster Hunter Generations

73. Castlevania: Symphony of the Night

72. Paper Mario

71. Jade Empire

70. Undertale

69. Disgaea: Hour of Darkness

68. Divinity: Original Sin

67. Path of Exile

66. XCOM: Enemy Unknown

65. Mass Effect

64. Darkest Dungeon

63. Valkyria Chronicles

62. Baldur's Gate

61. The Witcher 2: Assassins of Kings

60. Icewind Dale II

59. Chrono Cross

58. Tales of the Unknown, Vol. 1: The Bard's Tale

57. Dragon Age: Inquisition

56. Fable II

55. Skies of Arcadia

54. Grandia II

53. Star Ocean: The Second Story

52. The Elder Scrolls IV: Oblivion

51. Dragon Quest VII: Journey of the Cursed King

50. Pokemon Gold & Silver

49. Xenogears

48. Persona 3

47. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

46. Demon's Souls

45. Mass Effect 3

44. Fire Emblem: Awakening

43. Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord

42. Shadowrun

41. Xenosaga: Episode I - Der Wille zur Macht

40. Neverwinter Nights

39. Fallout

38. System Shock 2

37. Diablo III

36. Fallout: New Vegas

35. Final Fantasy X

34. Phantasy Star IV: The End of the Millenium

33. Final Fantasy

32. Valkyrie Profile

31. Ultima VII: The Black Gate

30. Persona 4

29. Suikoden II

28. Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars

27. Earthbound

26. Dragon Age: Origins

25. Kingdom Hearts II

24. Dark Souls

23. Final Fantasy IV

22. EverQuest

21. The Elder Scrolls III: Morrowind

20. Diablo

19. Persona 5

18. Final Fantasy VII

17. Ultima Online

16. Secret of Mana

15. Pokemon Red & Blue

14. Deus Ex

13. Planescape: Torment

12. Fallout 3

11. Bloodborne

10. Final Fantasy Tactics

9. Baldur's Gate II: Shadows of Amn

8. Diablo II

7. Star Wars: Knights of the Old Republic

6. World of Warcraft

5. The Witcher 3: Wild Hunt

4. Mass Effect 2

3. Chrono Trigger

2. Final Fantasy VI

1. The Elder Scrolls V: Skyrim


Jestem zawiedziony, że najnowszy Battlefield nie znalazł się na niej, lel.

Źródła: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2017/05/02/june-cover-revealed-top-100-rpgs-of-all-time.aspx, http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/game-informers-top-100-rpg-spoiler-its-turd.114963/

#crpg #rpg #gry #rozrywka #lel #bethesdasucks
parę możliwie zainteresowanych tagów #masseffect #wiedzmin3 #skyrim #fallout #destiny
  • 67
@vind: To jest troll, prawda? xD

No ale dobra. For the sake of the argument jak to mówio zagranico, załóżmy, że piszesz poważnie. Powiedz mi, w tych wszystkich rzeczach, który wymieniłeś - aktorzy głosowi, animatorzy, dźwiękowcy - gdzie jest miejsce na gameplay i zabawę z rozgrywki? xD Bo mnie to właśnie irytuje we współczesnych produkcjach, że developerzy siedzą tygodniami żeby animacja przeskoczenia nad płotem wyglądała realistycznie, a potem gra wychodzi i
@vind: dlatego #!$%@? napisalem JAKBY. Bo nikt tego nie zrobi. Bo chrono trigger, torment nie majac ani grafiki ani animacji szly w FABULE i POSTACI. Dlatego sa na listach najlepszych rpgow. Jakos na listach najlepszych gier sportowych ciezko szukac starych tytulow. Najlepsze gry wyscigowe to te nowsze bo tym lepszy symulator im lepiej synuluje
Ale wymogi graficzne kastruja rpgi

Wyobraz sobie grafike me3 z takim systemem budowania relacji z druzyna, systemem
@vind: fpsy zapomnialy ze ich glowna domena jest mechanika, feeling broni, roznorodnosc przeciwnikow. Cod4 mimo ze swietna gra stworzyl chory trend ze fps powinien byc filmem akcji
I Doom nowy dlatego jest hitem
Bo jest pelnym prawdziwym remasterem starej gry. Z nowa grafika, nowymi elementami jak finishery. Ale w rdzeniu jest nacisk na mechanike
Rpgi zatrute sa open worldami i tabunem prac. Pokazuje sie jak ladne sa, spuszcza nad wielkoscia mapy.
@Wiedmolol:

To jest troll, prawda? xD

Najpierw wyśmiejmy a potem udawajmy, że mówimy na poważnie? Super taktyka.

Powiedz mi, w tych wszystkich rzeczach, który wymieniłeś - aktorzy głosowi, animatorzy, dźwiękowcy - gdzie jest miejsce na gameplay i zabawę z rozgrywki? xD

Ale jesteś sprytny, że autorów lokalizacji, twórców dialogów czy osoby odpowiedzialne za fabułę nie wymieniłeś. To oczywiste, że sposób w jaki przedstawiany jest świat wpływa na jego odbiór i to
Super taktyka.


@vind: Dziękuję. () Czasami mam po prostu nadzieję, że jak ktoś pisze głupoty w internecie to robi to dla żartów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie wymieniłeś.


@vind: A gdzieś mi się nie rzuciły w oczy pośród tego komentarza o tym jak to dźwięk szumiących krzaków jest istotny dla gry. Gry tekstowe odeszły do lamusa(ale dalej powstają np.
@vind: w3 ma fabule dobra w dodatkach. Ponoc bo ich nie mam. Podstawka ma doac przyjemna ale prosta fabułę. Ma swoje momenty ale poza tym średniawa. W chrono dotarlem chyba do polowy a i tak fabula wbila mi sie w świadomość. O Tormencie ludzie gadaja do dzis a kto dyskutuje o takim dragon age 1?

Nie wiem skąd twierdzenie, że na bycie najlepszą grą składa się tylko ten mityczny gameplay, którego
@Lisaros ja naprawdę lubię skajrima, ale ja bym prędzej dała morrowinda na pierwsze miejsce. Albo inną grę niż elder scrollsy, bo fakt faktem, nie każdy lubi eksplorowanie świata jak w tesach (a ja np uwielbiam)

Ale tu jest wypok, tu będzie bul dupy "ALE JAK TO WIEDŹMIN DOPIERO NA PIONTYM!!!!!????!!?!?!??" XD