Wpis z mikrobloga

To nie zawsze jest kwestia braku wychowania u innych dzieci, a tego, że osoba chora nie zawsze musi być fajna i lubiana tylko dlatego, że jest chora, do mojej siostry do przedszkola chodził chory chłopak ale był miły dla innych, dzieci go lubiły, pomagały mu same z siebie i było fajnie, za to u mnie kiedyś był chory chłopak co to do każdego się rzucał, wyzywał, kablował więc nikt nie chciał się
@MamaIKillTheMan: Słyszałem, że w Kanadzie są klasy mieszane - zdrowe dzieci z niepełnosprawnymi. Mają one przydzielonych osobnych nauczycieli, którzy pomagają integrować się z resztą klasy - pokazują np. jak należy z nimi rozmawiać itp. Podobno dobrze się to sprawdza.
@chixi, @mahisna, @MamaIKillTheMan: Ale reszta przedszkolaków to też tylko dzieci i nie chcą bawić się z kimś, kto ich nie rozumie. Ja w podstawówce miałam w klasie chłopca z autyzmem, był dwa lata starszy i agresywny. Nikt go nie lubił i średnio nas obchodziło czy Krystian był chory, czy zdrowy. Nie bawił się w nasze zabawy, a my nie rozumieliśmy jego zabaw.


@SweterWPaski Dlatego napisałam wyraźnie, że tło sytuacji
@shaunblack: uczę w Wietnamie, we wszystkich podstawówkach i przedszkolach są dzieci autystyczne w normalnych klasach, nie masłyszałam klas integracyjnych. Nawet dobrze się odnajdują. Wiadomo, nie uczestniczą w pełni w lekcji ale większość z nich jest inteligentna i sZybko łapie nowe słowa
A ja robié swojej córeczce za dwa miesiące i bédzie tylko 10 dzieci z 26-osobowej grupy. Tak pakiet cenowy w centrum zabaw jest najkorzystniejszy.
Uwierzcie, też jest problem, bo już tworzy się zamieszanie. Jedna pani już się dowiedziała i mimo, że od września nie odpowiedziała nam na dzień dobry a jej dziecko to mały chuligan, którego nie sposób upilnować, robi jalieś fochy przy kadrze zajmującą się grupą. Nie zamierzam zapraszać bachora przez
@shaunblack: W Polsce też są takie klasy i to od dawna. Sama do takiej klasy chodziłam. Zawsze jest w niej max 20-22 dzieciaków. U mnie było dwóch chłopaków z dziecięcym porażeniem mózgowym (z tym że jeden miał problem jedynie z ruchem, więc uczestniczył w zajęciach normalnie) dziewczyna z problemami ze słuchem i trochę opóźniona oraz ze względu na dodatkowego nauczyciela, były u nas osoby z problemami czy to z nauką czy
W takim razie, kto ma ochotę wysyła kartkę ale nie szalejmy z cudami, tortami i prezentami. Dzięki wszystkim, po raz kolejny Mirko przywraca wiarę w ludzi!
@Naciass
@niescemisie
@WillyWonka
@worldmaster
@Zatwardzenie
@kwiati
@perkaman
@tolstyy00
@Meara
@oldscholka
@Styrmir
@Sirion
@Szkocik
@zjadlbym_gulasz
@cudowny
@Taharii
@Solonez
@Jagodziany_Wafel
@szatniarz01
Pobierz
źródło: comment_RTylSeLeJFKaN4mk9ZuOjYJsngLfAglZ.jpg
@SweterWPaski: Prawda jest taka, że życie tego chłopaka w przyszłości będzie tak niestety wyglądało i zaklinanie rzeczywistości w ten sposób nic nie da w dłuższej perspektywie. Z czasem może się wszystko poprawiać jak się chłopak będzie uczył norm społecznych, ale to zależy jak silny jest ten autyzm.