Wpis z mikrobloga

Zdradzę Wam pewien sekret z kobiecego świata. To, że dziewczyna posiada w swojej kosmetyczce dużo kosmetyków (jak niektóre pod tagiem #pokazkosmetyczke), nie oznacza, że jest ona tak zwaną "szpachlą". Nie oznacza też, że codziennie używa ich wszystkich! Powiedziałabym, że "szpachla" to styl życia; można nią zostać mając do dyspozycji tylko trzy kosmetyki. Wystarczy kupować kosmetyki słabej jakości, niedobrane kolorystycznie i nie umieć ich aplikować. Trzeba po prostu nie mieć gustu i wyczucia. Z drugiej strony można mieć na twarzy dziesięć kosmetyków, które podkreślają to i owo, i wyglądać bardzo naturalnie. To jest zwykle ten look, o którym mężczyźni naiwnie mówią "piękno bez makijażu".

Dla porównania dwie panie oraz zestaw użytych przez nie kosmetyków:

1) Najpierw "szpachla" po lewej. Tak naprawdę do uzyskania szpachlowego efektu wystarczyłyby (jak pisałam) trzy kosmetyki, czyli fluid, tusz do rzęs i pomadka.
- fatalnie dobrany podkład (przynajmniej dwie warstwy)
- przynajmniej pięć warstw tuszu do rzęs
- świecąca się pomadka
- czarna kredka do oczu
- biała kredka na linii wodnej oka
- kredka do brwi


2) Pani "naturalna".
- krem BB
- podkład (Urban Decay)
- druga warstwa podkładu (Nars All Day)
- kredka do brwi
- żel do brwi
- korektor rozświetlający
- puder z drobinkami
- bronzer
- baza z drobinkami pod cienie
- eyeliner lub miękka kredka
- cienie do powiek
- biała kredka na linii wodnej
- tusz do rzęs
- sztuczne rzęsy na taśmie
- puder matujący
- róż
- pomadka
- błyszczyk

#makijaz
S.....y - Zdradzę Wam pewien sekret z kobiecego świata. To, że dziewczyna posiada w s...

źródło: comment_Z08tEhtLudLKKoEB6BMlWx52DWSXLawD.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
A tymczasem bardzo często jedynym moim makijażem jest korektor pod oczy (mam straaaszne cienie), kredka do brwi i tusz do rzęs.


@ziemniaczana_krolewna: Też tak chcę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Marzy mi się cera jak pupa niemowlaka, ale nie wiem, czy to osiągalne ;) Póki przestałam używać wody kranowej do twarzy (myję/peelinguję przegotowaną albo butelkową). Mama dała mi aloes (w płynie ;)) i nim przecieram japę. Zapisałam się
  • Odpowiedz
@Shanny: pani naturalna haha. Wiecie co jest najlepsze? Zawsze jak kobieta wrzuca zdjęcie z podpisem "no makeup", czy to nowe profilowe czy instagram czy na wypok to zawsze ma makijaż. Bo dla kobiet "no makeup" to jest makijaż trochę mniejszy niż zwykle. Tylko po co same siebie okłamywać i do tego jeszcze facetów, jak się im mówi "no, ja się nie maluję. Tylko..." I potem lista 15 kosmetyków codziennej "pielęgnacji" :D
  • Odpowiedz
@Aerials: ale ja wcale nie mam idealnej cery :D mam te takie szare kropki jak zaskórniki ale nie idzie ich wycisnąć, trochę widoczne naczynka, ale jakoś tak ogólnie lubie wygląd swojej twarzy. Dzisiaj idę kupić lekki krem BB żeby nieco nawilżało i nieco wyrównywało koloryt
  • Odpowiedz
@Shanny: nie no, ta druga ni cholery nie jest naturalna.
Owszem, moze i bez szpachli, ale makijaz ewidentny - widac to zwlaszcza po rzesach niczym grabie do lisci i grubej krece na powiece.
Jak chlop jakis pomysli, ze to "piekno bez makijazu" to ma ewidentny problem z obserwacja rzeczywistosci :P

Podoba mi się że przyszedł do nas trend z Korei i Japonii żeby nie skupiać się na "zaszpachlowaniu" niedoskonałości ale żeby
  • Odpowiedz
@Shanny: Ale co chciałaś udowodnić wrzucając karynę, która jest na szybko umalowana przez jedenastolatkę (lub kogoś na tym poziomie manualnym) i porównując do ładnej kobiety profesjonalnie pomalowanej? Oczywiście, że ta z prawej strony wygląda ładniej, bo jest ŁADNĄ kobietą. Żaden normalny facet nie powie, że ona nie ma makijażu. Mało tegom, wielu uzna, że bez makijażu (czy też profesjonalnej szpachli :)) wyglądałaby jeszcze lepiej, bo mniej sztucznie (ewentualnie z samym tuszem).
  • Odpowiedz
@wanderlust00 trochę nie wiesz o czym mówisz, trądzik może ciągnąć się latami, bez względu na to czy chodzi się do dermatologa czy do drogerii po kolejną dawkę szpachli.
Wcale nie dziwię się dziewczynom posiadającym problemy ze skórą że próbują to jakoś tuszować.
  • Odpowiedz
@zolwixx Zdziwiłbyś się jak mocno na "urodę" wpływa zdrowa cera. Mam znajomą, według mnie śliczna dziewczyna, ale cerę ma okropną. Umie się jednak super pomalować i stać ją na drogie kosmetyki. Jak mój niebieski zobaczył ją bez makijażu to stwierdził, że nigdy brzydszej dziewczyny nie widział... Sama znam niewiele kobiet, które się zupełnie nie malują, a cerę mają świetną. To samo z rzęsami. Śmiech mnie ogarnia jak słyszę od chłopaków, że ta
  • Odpowiedz
Otóż to. Kobieta w poprawnie wykonanym makijażu ZAWSZE będzie wyglądać lepiej niż bez. Nie ważne że ktoś tam akceptuje swoje partnerki z gołą buzią czy nie, lekkie cienie pod oczami czy niezbyt gęste rzęsy ma prawie każdy z nas a są to cechy nieatrakcyjne fizycznie, które łatwo da się skorygować btw. Męska niespostrzegawczość boli czasami. @mahisna:
  • Odpowiedz
@Shanny powoli odchodzi się od makijażu jak po lewej stronie. Makijaże wyglądają bardziej naturalnie. Duży wpływ ma na to (moim zdaniem) odejście od mocnej opalenizny, częstych wizyt w solarium itd. Oczywiście tendencja dalej się utrzymuje, w drogeriach 70% podkładów to kolory dla mulatów, a nie typowych Polek. I potem na ulicach widać "zamaskowane" twarze. Na szczęście wchodzi coraz więcej jasnych kolorów w rozsądnych cenach, jest co na mordę nałożyć, są minerały, można
  • Odpowiedz