Wpis z mikrobloga

Zdradzę Wam pewien sekret z kobiecego świata. To, że dziewczyna posiada w swojej kosmetyczce dużo kosmetyków (jak niektóre pod tagiem #pokazkosmetyczke), nie oznacza, że jest ona tak zwaną "szpachlą". Nie oznacza też, że codziennie używa ich wszystkich! Powiedziałabym, że "szpachla" to styl życia; można nią zostać mając do dyspozycji tylko trzy kosmetyki. Wystarczy kupować kosmetyki słabej jakości, niedobrane kolorystycznie i nie umieć ich aplikować. Trzeba po prostu nie mieć gustu i wyczucia. Z drugiej strony można mieć na twarzy dziesięć kosmetyków, które podkreślają to i owo, i wyglądać bardzo naturalnie. To jest zwykle ten look, o którym mężczyźni naiwnie mówią "piękno bez makijażu".

Dla porównania dwie panie oraz zestaw użytych przez nie kosmetyków:

1) Najpierw "szpachla" po lewej. Tak naprawdę do uzyskania szpachlowego efektu wystarczyłyby (jak pisałam) trzy kosmetyki, czyli fluid, tusz do rzęs i pomadka.
- fatalnie dobrany podkład (przynajmniej dwie warstwy)
- przynajmniej pięć warstw tuszu do rzęs
- świecąca się pomadka
- czarna kredka do oczu
- biała kredka na linii wodnej oka
- kredka do brwi


2) Pani "naturalna".
- krem BB
- podkład (Urban Decay)
- druga warstwa podkładu (Nars All Day)
- kredka do brwi
- żel do brwi
- korektor rozświetlający
- puder z drobinkami
- bronzer
- baza z drobinkami pod cienie
- eyeliner lub miękka kredka
- cienie do powiek
- biała kredka na linii wodnej
- tusz do rzęs
- sztuczne rzęsy na taśmie
- puder matujący
- róż
- pomadka
- błyszczyk

#makijaz
Pobierz S.....y - Zdradzę Wam pewien sekret z kobiecego świata. To, że dziewczyna posiada w s...
źródło: comment_Z08tEhtLudLKKoEB6BMlWx52DWSXLawD.jpg
  • 120
@Shanny: hmm, jak zobaczyłem listę tych wszystkich elementów, które są wymagane do natural-beauty-look to szczena mi opadła. Ale mam też inną teorię na temat bycia piękną. Moim zdaniem piękno wypływa z środka, jeśli kobieta jest mądra, inteligentna, ma zdrowego ducha, odżywia się w miarę dobrze i uprawia jakieś minimum sportu, jest emocjonalnie ogarnięta - to wszystko stanowi o pięknie danego człowieka dla mnie. Ten wygląd zewnętrzny też często wypływa z tego.
le mam też inną teorię na temat bycia piękną. Moim zdaniem piękno wypływa z środka, jeśli kobieta jest mądra, inteligentna, ma zdrowego ducha, odżywia się w miarę dobrze i uprawia jakieś minimum sportu, jest emocjonalnie ogarnięta - to wszystko stanowi o pięknie danego człowieka dla mnie. T


@sometwo: nawet nie wiesz jak bardzo masz racje.
Polowa "wygladu" czy "seksownosci" to oczywiscie naturalne predyspozycje, ale druga polowa to pewnosc siebie i brak
Pani "naturalna".


@Shanny: Czyli naturalna jest szpachla bo nie oszukuje w tym co robi - widać że się wytapetowała :)
Pani "naturalna" natomiast to perfidna oszustka, ciżko stwierdzić jak wygląda bez tej tony kosmetyków :(
@piwniczak: mowisz o mnie chyba ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie jestem miss - mówię o tym, jak wyglądam, że to "radykalna uroda" :D ale dbam o siebie, o swój rozwój intelektualny, zdrowie, wygląd i odpowiednią dawkę ruchu. Jak te wszystkie elementy mam pod kontrolą to czuję się naprawdę ładna. I mam w dupie te wszystkie jednakowe dziewczyny z Instagrama, które w facetune zamieniają się w jednakowe rendery
@Shanny: Lel, zluzuj, zwyczajnie wykop, to wykop a nie poradniki z onetu. Nie wymawiam Ci zainteresowan tylko sredniego doboru medium do ich wyrazania, that's it ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pinkquartz: trądzik się leczy, jak się nie leczy tylko zapycha pory kosmetykami to się ciągnie latami. A na starość z tej głupoty zmienia się imię na Grażyna.

Kobiecie do bycia piękną potrzeba tylko dwóch rzeczy.
Dbać o siebie, czyli o zdrowie, w tym o zdrową cerę.
Uśmiechać się.

Stawiam pensję, że większości facetów bardziej spodoba się na żywo (nie na zdjęciach) naturalna, zdrowa i uśmiechnięta dziewczyna niż umalowana, z brzydką cerą
Zdradzę Wam pewien sekret z kobiecego świata. To, że dziewczyna posiada w swojej kosmetyczce dużo kosmetyków (jak niektóre pod tagiem #pokazkosmetyczke), nie oznacza, że jest ona tak zwaną "szpachlą". Nie oznacza też, że codziennie używa ich wszystkich!


@Shanny: serio, trzeba to komuś tłumaczyć? Aaaa, no tak, to wypok, tutaj większość z buldupiących o ten tag, to jedyne kobiety z jakimi mają styczność, to mama, ewentualnie siostra. Rodzicielka dużo kosmetyków nie
Pobierz Lookazz - > Zdradzę Wam pewien sekret z kobiecego świata. To, że dziewczyna posiada w...
źródło: comment_nv41ahp6DGe9A8dkMzs8iuDu07r6ddkA.jpg