Wpis z mikrobloga

@Ulubiona: Są portale z ogłoszeniami o pracę dla mam, są ogłoszenia o pracę dla matek. W takim przypadku, gdy aplikujemy na posadę "dla matki", wpisanie tego do cv nie jest niczym dziwnym. Jak ma zamiar wpisywać to do każdego wysyłanego cv, to strzela sobie w kolano. Ale wszędzie te raki i heheszki, aby się ponabijać.
  • Odpowiedz
@Ulubiona: "nie znasz się to nie oceniaj. To ciężka praca! Zazdrościsz to nie szydź. ". Może potrzebujesz pomocy w osiągnięciu tego wpisu w cv? ( ͡° ͜ʖ ͡°) pomóc? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Ulubiona: Sporo mężczyzn w IT się chwali byciem ojcem w CV lub na profilach społecznościowych. Nie widzę żadnego problemu w tym, żeby kobieta się tym pochwaliła. W normalnej pracy mówienie prawdy to atut. Chyba, że mówimy o jakimś patologicznym pracodawcy, który wykorzystuje każdy szczegół do zaniżenia stawek.
  • Odpowiedz
@Ulubiona: Co was bawi? Układając CV wpisujemy co robiliśmy w danym okresie. Jeżeli kobieta ma kilka lat przerwy w pracy, to niech wpisze tam opieka nad dzieckiem/prowadzenie domu. Nie chodzi o to, żeby tym się chwalić, czy używać argumentu, jako doświadczenie, ale o to, żeby zapewnić ciągłość.
No, ale łatwiej wyśmiać.
  • Odpowiedz
@Ulubiona: W sumie, w niektórych miejscach to mogłoby być zasadne- mniejsze prawdopodobieństwo że zaraz pójdzie na macierzyński.


@ludzik: Niekoniecznie. Jak jest samotną matką, ale w niesformalizowanym związku z jakimś gachem, to prawdopodobieństwo jest duże. Zrobi sobie drugie dla 500+.
Przeglądałem ostatatnio oferty pracy i widać naprawdę sporo z umową o pracę na zastępstwo 1,5 roku. No to chyba właśnie za kobiety, co poszły na macierzyński.
  • Odpowiedz
@Dangerziom: Można i tak, efekt podobny. Moim zdaniem CV ma być szczere i dokładne (choć krótkie). Nie chciałbym, aby jakaś niewyjaśniona przerwa mnie dyskwalifikowała. Lepiej oszczędzić obu stronom czasu, a nie, wszystko fajnie, tylko co robił pan te 3 lata? Pracowałem na czarno, bo w mojej zabitej dechami dziurze nie było pracy. Aha, no to elo. Podobnie z matkami. Mówimy o dwóch linijkach tekstu. Góra.
  • Odpowiedz