Wpis z mikrobloga

@FrasierCrane: @JakisTakiNick: nie czaję, gdzie niby w CV jest miejsce na wpisywanie takich informacji? Tak jest przecież doświadczenie ZAWODOWE, przepraszam, może czegoś nie rozumiem, ale jak bycie matką ma się do ZAWODU? Chluba kobietom, które rodzą dzieci, sama mam zamiar, ale nie róbmy z nikogo idiotów, to nie ma nic wspólnego z doświadczeniem zawodowym. Od tego jest rozmowa kwalifikacyjna aby zapytać o ewentualne dziury w karierze zawodowej, czy inne rzeczy.
  • Odpowiedz
nie czaję, gdzie niby w CV jest miejsce na wpisywanie takich informacji?


@Dziobaczka: Wiesz, że CV to nie jest jeden konkretny szablon, który widzisz jako pierwszy wynik po wpisaniu w google "cv"? Dlatego trochę śmieszy mnie pytanie "gdzie w CV jest miejsce"... Tam gdzie je zrobisz. Tak samo jak ludzie wpisują zainteresowania i można by zapytać po co, przecież standardowy szablon CV nie ma pola "zainteresowania" ;)

Curriculum vitae, CV lub
  • Odpowiedz
@JakisTakiNick: Oh, akurat nie musiałam niczego sprawdzać w "google" bo pisałam niejednokrotnie CV i wiem czego ono dotyczy, ale na pewno nie ilości partnerów, dzieci ani zwierząt. Napisałam, że nawet w przypadku aplikowania do żłobka itp. to nie widzę, wpisywania bycia matką do życiorysu, ewentualnie opisanie swoich umiejętności w odpowiedniej do tego rubryce z umiejętnościami, dotyczących radzenia sobie z dziećmi. Sama informacja że ktoś jest matką NIC nam o tej osobie
  • Odpowiedz
@Robol: Dlatego że bycie ojcem (mam tu na myśli zajmowanie się dzieckiem) w społeczeństwie postrzegane jest jako cud/wyczyn i powód do dumy. Natomiast bycie matką, cóż... obowiązek/nie ma się czym chwalić. Nawet nierzadko dzięki temu można stać się obiektem kpin. Na pewno obrazuje to ciekawe zjawisko.
  • Odpowiedz
Natomiast bycie matką, cóż... obowiązek/nie ma się czym chwalić


@Haneul: Ale wiesz że to wynika z tego że ojciec i facet #!$%@? musi, ma duzo wiecej obowiazkow jako mezczyzna, musi mieć fach, pasje, umiejetnosci, być zaradnym, męskim (wiele cech dla kobiet które nigdy nie będą miały, a są trudne do osiagniecia), byc ciagle silnym a nie jakims nieudacznikiem i łamagą, a kobieta niewiele nie musi, nie utrzymuje faceta, nie #!$%@? na
  • Odpowiedz
@Haneul: Wiem, teraz nasunelo mi sie najlepsze porownanie xD t otak jakby facet szczycił się wzrostem i oczekiwał oklasków że ma te 185 xD to jest obowiązek faceta go mieć i byc wyzszym xD podobnie z innymi sprawami ktore sa oczywiste jaki mezczyzna musi byc i co robic. nikt by nie wysmiewal bycia matką gdyby to nie było pokazywane jako nie wiadomo jaki czyn na ktore samiutkie zapracowaly, w pocie czola,
  • Odpowiedz
Nie rozumiem co dziwnego jest w tym, że ktoś dodaje do CV informację, która wyjaśnia "lukę" w zatrudnieniu, która mogła wynosić nawet kilka lat. Jakbym dostał CV, gdzie ktoś pracował X lat, a potem ma Y lat przerwy, bez słowa wyjaśnienia, to CV prawdopodobnie by poszło do koszta. Mając informację, że wtedy i wtedy taka osoba była na macierzyńskim, taka "luka" nie jest dla mnie problemem.

Jeśli czyjeś DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE i WYKSZTAŁCENIE
  • Odpowiedz
@Ulubiona: Jak masz - przykładowo - dwa lata dziury w cv, to chyba możesz napisać, że zajmowałaś się wychowywaniem dziecka. No ale lepiej wrzucić na wykop ku uciesze seksistowskiej gawiedzi. Plusiki się zgadzają.
  • Odpowiedz